مرد تبهکار که با سرقت خودروهای مدل بالا و معرفی خود به عنوان طلافروش زنان را فریب می داد ، پس از دو سال زندگی مخفیانه دستگیر شد.

به گزارش مهر ، ساعت ۱۳ و ۲۰ دقیقه ۲۹ آذر سال ۹۰ زن جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۲۳ نیاوران با طرح شکایتی گفت : ساعت ۱۰ صبح امروز در حال پیاده روی در داخل پارک بودم که مردی حدود ۳۰ ساله شروع به صحبت و ایجاد مزاحمت کرد و بعد از دقایقی کوتاه در یک لحظه کلید ماشینم که در دستم بود را قاپید و متواری شد که پس از مراجعه به محل پارک خودرو متوجه سرقت آن شدم.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت خودرو" و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

در اولین اقدام در خصوص رسیدگی به پرونده ، مشخصات خودرو سانتافه سرقت شده در سیستم سراسری پلیس ثبت و خودرو ۲۴ اسفند همان سال، در شهرستان ارومیه کشف و در بازرسی از داخل خودرو ، علاوه بر کشف تصاویر متعلق به اوراق شناسایی فردی به نام امیر ۲۹ ساله تعدادی کارت ویزیت متعلق به مغازه های جواهرفروشی در شهرهای تهران ، تبریز و ... نیز کشف شد که در بررسی اطلاعات درج شده در داخل کارت ها مشخص شد که علی رغم درست بودن آدرس و نشانی برخی از مغازه های طلافروشی ، فردی با مشخصات درج شده در داخل کارت در مغازه های طلافروشی مشغول به کار نبوده و سرانجام این کارت ها به عنوان کارت های مجعول مورد شناسایی قرار گرفت .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به مشخصات به دست آمده از "امیر" ، صاحب خودرو سانتافه بلافاصله وی را به عنوان سارق خودرو مورد شناسایی قرار داد . با بررسی بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار ، "امیر" به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه "سرقت منزل" ، "کلاهبرداری" و "نزاع و درگیری" مورد شناسایی قرار گرفت. آخرین سابقه "امیر" متعلق به پایگاه یکم پلیس آگاهی بود که متهم از طریق جلب اعتماد صاحبخانه سابق خود ، اقدام به سرقت منزل کرده بود که پس از کشف اموال از سوی کارآگاهان ، متهم از سوی مراجع قضایی به زندان محکوم و پس از مدتی با تأمین قرار قانونی آزاد شد .

اقدامات پلیسی برای دستگیری "امیر" در دستور کار کارآگاهان پایگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت تا سرانجام کارآگاهان متوجه شدند که متهم با یک دستگاه خودرو هیوندا مدل AX۵۵ در حال تردد است .

بلافاصله با انجام اقدامات پلیسی ، محل تردد متهم در منطقه نیاوران شناسایی و تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام متهم اردیبهشت امسال ، سوار بر خودرو هیوندا دستگیر و در بازرسی از داخل خودرو ، کارت های متعلق به مغازه های طلافروشی در مناطق میرداماد ، بازار بزرگ و ... کشف شد .

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی چندین شاکی زن که متهم تحت عنوان طلافروش و در پوشش خودروهای مدل بالا اقدام به فریب و سرقت از آنها کرده ، گفت : با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف "سرقت" و "کلاهبرداری" و همچنین شناسایی تعدادی از شکات جدید که متهم اقدام به فریب و سرقت از آنها کرده ، دستور انتشار تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است . به همین خاطر از تمام شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان نیاوران ـ سه راه یاسر مراجعه کنند. همچنین از شهروندان که اطلاعاتی در خصوص دیگر اقدامات مجرمانه متهم دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۸۳۱۳ در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شکایت عجیب یک وکیل از شبکه ۳ به دلیل حذف عادل فردوسی پور و برنامه 90 + اسناد
شکایت عجیب یک وکیل از شبکه ۳ به دلیل حذف عادل فردوسی پور و برنامه 90 + اسناد
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
آغاز به کار شرکت سازوکار ویژه تأمین مالی ایران و اروپا
آغاز به کار شرکت سازوکار ویژه تأمین مالی ایران و اروپا
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )