ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۳-۹۲ که مطابق آیین نامه های مربوطه، مشمول ورود به مقطع کارشناسی هستند از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شده و تا هشتم تیرماه ۹۲ ادامه خواهد داشت.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور روز سه شنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: داوطلبان پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۳-۹۲ که مشمول آیین‌نامه شماره ۲۲۳۵۴ تاریخ دوم خردادماه ۹۱ برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد هستند و موفق به اخذ پذیرش از هیچ دانشگاهی نشده‌اند، می توانند تا هشتم تیرماه ۱۳۹۲ برای ثبت نام به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان واجد شرایط این آیین نامه ضرورت دارد فرم تقاضانامه ورود به مقطع کارشناسی ارشد را که در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده بوده و در اختیار دانشگاهها نیز قرار داده شده است با تایید و مهر دانشگاه فارغ‌التحصیلی پس از اسکن، در سایت سازمان بارگذاری و مراحل ثبت‌نام را به انجام برسانند.

به گفته توکلی، جایابی توسط سازمان سنجش صرفا برای دانشگاه‌ها و موسساتی صورت می‌گیرد که مستقیماً اقدام به پذیرش دانشجو براساس آیین نامه مذکور نکرده اند بنابراین متقاضیانی که در سایت سازمان سنجش ثبت‌نام کنند، براساس ظرفیت‌های موجود گزینش خواهند شد و لزوماً تمام متقاضیان ثبت‌نام شده جایابی نخواهند شد.

وی به متقاضیان پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد توصیه کرد به دلیل محدودیت ظرفیت موجود دانشگاهها، انتخابهای خود را افزایش دهند.

سخنگوی سازمان سنجش هشدار داد از شروع ثبت‌نام تا هر زمان (حتی زمان فارغ‌التحصیلی) چنانچه مشخص شود متقاضی براساس آیین نامه مذکور و مصوبات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری واجد شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون نبوده است، قبولی وی لغو خواهد شد.

وی تاکید کرد: در صورت وجود هرگونه مغایرت بین اطلاعات درج شده در تقاضانامه اسکن شده متقاضیان و اطلاعات وارد شده برای ثبت‌ نام در سایت سازمان سنجش و یا مغایرت آن با اصل تقاضانامه برای ارائه به دانشگاه معرفی شده، داوطلب از فرآیند جایابی توسط سازمان حذف خواهد شد.

توکلی یادآور شد: متقاضیانی که از سوی دانشگاه‌ها اقدام به پذیرش کرده اند و اسامی آنها از طرف دانشگاه به این سازمان اعلام شده است نیز از فرآیند جایابی توسط سازمان حذف خواهند شد.

وی اظهار داشت: ثبت نام داوطلبان زمانی تکمیل می شود که در مراحل ثبت نام، شماره پرونده ۷ رقمی که در ابتدای خرید کارت اعتباری به داوطلب داده می شود و همچنین کد پیگیری ۱۶ رقمی توسط سیستم به وی ارائه شود.

داوطلبان درصورت مواجهه با هرگونه مشکل در روند ثبت نام می توانند همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت هشت و نیم تا ۱۲ و نیم صبح و ۱۳ و نیم تا ۱۵ بعدازظهر به شماره تلفن های ۰۲۶-۳۶۲۷۰۰۵۷ و ۰۲۶-۳۶۲۷۰۰۶۱ تماس بگیرند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
پذیرش دانشجو بدون کنکور
پذیرش دانشجو بدون کنکور
هدیه دانشگاه آزاد به دانشجویان
هدیه دانشگاه آزاد به دانشجویان
دلیل افت ریاضیات در ایران | چرا داوطلبین ریاضی در ایران کاهش داشته است
دلیل افت ریاضیات در ایران | چرا داوطلبین ریاضی در ایران کاهش داشته است
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )