از کالبدشکافی تبانی در لیگ یک تا صدرنشینی پرسپولیس !

محور اصلی برنامه دیشب ۹۰، پیرامون بازیهای هفته پایانی و حاشیه های لیگ و تبانی و رای سنگین کمیته انضباتی بود. پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که شما طرفدار کدام تیم در لیگی که گذشت هستیدا- استقلال 2- پرسپولیس 3- تراکتورسازی 4- داماش 5- سپاهان 6- فولاد 7-گهر 8- ملوان 9- نفت آبادان و 10 - سایر تیمها ، که در پایان تیم پرسپولیس با 44 درصد در صدر قرار گرفت ، استقلال با 38 درصد در مکان دوم و تیم تراکتورسازی با 8 درصد در جای سوم و باقی در رتبه های بعدی جای گرفتند.

برنامه ۹۰ دیشب از ساعت ده و چهل دقیقه آغاز شد؛ این برنامه‌ به مانند همیشه، دوشنبه شب‌ از شبکه سه پخش شد و در ادامه به پیرامون بازیهای هفته پایانی و حاشیه های لیگ و تبانی و رای سنگین کمیته انضباتی پرداخت.

 
به گزارش «تابناک»،اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی مهمان تلفنی 90 درباره دخالت نمایندگان مجلس در این پرونده تبانی در لیگ یک گفت: من خودم در مجلس حاضر بودم و حتی نمایندگان محترم شهر تبریز به ما گفتند اگر تخلفی شده حتما خیلی جدی با متخلفین برخورد کنید.
 
ابراهیم میرزابیگی کار‌شناس حضوری داوری این برنامه، بر این باور بود که در بازی دو تیم داماش و استقلال خطای نکونام روی مهدوی کارت قرمز داشت .
 
کنایه خلعتبری به فردوسی پور
 
محمد رضا خلعتبری مهمان این هفته برنامه ۹۰ بود که در ابتدا قهرمانی سپاهان را به هواداران تیمش تبریک گفت. خلعتبری مهمان برنامه این هفته در پایان گفتگوی خود با عادل فردوسی پور، وی را به جانبداری از پرسپولیس متهم کرد.
 
وی خطاب به مجری 90 گفت: وقتی سپاهان گل می زد با آرامش آن را اعلام می کردید و زمانی که پرسپولیس گل می زد فریاد می زدید.
 
خلعتبری همچنین تاکید کرد عکسی از فردوسی پور پس از این بازی منتشر شد که فردوسی پور را ناراحت از باخت پرسپولیس نشان می داد که مجری 90 تاکید کرد به خاطر خداحافظی غریبانه مهدوی کیا ناراحت بوده است.
 
رئیس کمیته انضباطی : تیم لیگ برتری را سازمان لیگ مشخص می کند
 
اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی در گفت و گو با برنامه 90 درباره حکم صادره برای لیگ یک گفت: گزارش‌های واصله از مراجع ذیصلاح حکایت دارد که مواردی از نقض قوانین، پیشنهادات نامشروع، تبانی و غیره در گروه دوم (ب) این مسابقات به وقوع پیوسته است.
 
حکم پرونده تبانی در لیگ یک ، یکی از اتفاقات نادر فوتبال ایران بود. پرونده ای که سرانجام برخورد قاطعی داشت با گروهی از بازیکنان و مربیانی که همیشه نامشان در قصه تبانی در میان بود انجام گرفته است اما حکم صادر شده ابهاماتی به همراه دارد.
 
رئیس کمیته انضباطی در ادامه اظهار داشت : در حال حاضر به دلیل گستردگی آرای صادر شده نمی توانم تشریح بند به بند این حکم را بکنم.» او البته گفته است دلیل عدم محرومیت مسئولان استقلال صنعتی ، خیانتی است که مسئولان این تیم در حق تیم خودشان کرده اند. او البته چیزی را درباره محرومیت های دامنه دار مسئولان پاس همدان نکرده است. اینکه چرا این تیم مجازات نشده است. این درحالی است که در گزارش ارائه شده از سوی ستاد منشور اخلاقی نام 4 تیم به عنوان تیم های دست داشتن در تبانی مستقیم ، برای شان خواهان برخورد قاطع و مجازات تیمی شده بود ؛ ولی این اتفاق در حکم صادر نیفتاده است.
 
حالا با حذف تیم های شهرداری تبریز و یادآوران شلمچه ، پرسش بزرگ این است که چه تیمی قرار است به لیگ برتر بیاید؟ با حذف دو تیم آیا امتیاز این تیم ها از جدول کسر می شود یا جای شان به تیم های بعدی داده می شود؟ چون اگر امتیاز بازی های مستقیم این دو تیم را از تیم های بالای جدولی بگیریم امتیاز های مستقیم پاس همدان بیشتر از استقلال صنعتی خواهد بود . البته با این نوع محاسبه اگر همه امتیاز های شهرداری تبریز کم شود آن وقت این تیم به جای لیگ یک باید به دسته 2 برود!
این بزرگترین چالش پیش روی صادر کنندگان حکم کمیته انضباطی است. باید دید چه تصمیمی در این باره گرفته می شود. البته حکم مهم کمیته انضباطی ، جریمه های انضباطی 42 محکوم پرونده ، رقم 388 میلیون تومان را عاید فدراسیون فوتبال می کند که رقمی قابل توجه است.

 

رویانیان : دایی هنوز گزینه ماست

 

محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس مهمان تلفنی بعدی برنامه 90 بود. وی در ابتدا گفت: الان تکلیف مربیان تیم های سپاهان و استقلال مشخص نیست، پرسپولیس هم مثل بقیه تیم ها اما در این فصل باید زمان را رعایت کنیم و می خواهیم دقت لازم را در انتخابمان مد نظر داشته باشیم.

 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص گزینه های مربیگری پرسپولیس گفت: اعضای هیئت مدیره می خواهند مربی ایرانی و پرسپولیسی باشد و من هم به خاطر اینکه همراهی بکنم این راه را ادامه می دهم اما اگر مجبور باشم از این خط عبور می کنم و بهترین گزینه را انتخاب خواهم کرد.

 

وی در خصوص اختلاف نظرش با دایی و احتمال آمدن وی به پرسپولیس گفت: اختلاف نظر من و دایی نمی تواند شرط تصمیم گیری من باشد اینجا بحث پرسپولیس است. من در روزی که دایی می خواست با راه آهن قرارداد امضا کند با وی صحبت کردم و اینگونه که مدیرعامل راه آهن اعلام کرده استنبود. هر زمانیکه بخواهیم با دایی مذاکره کنیم حتما قبلش با مسئولین باشگاه راه آهن هماهنگ می کنیم.

 

مدیرعامل پرسپولیس در ادامه اظهار داشت: خدارا شکر بیشتر پیشکسوتان فوتبال ایران و افراد نامدار فوتبال ایران پرسپولیسی هستند. البته استقلال نیز پیشکسوتان بزرگی نظیر حجازی، روشن، مرفاوی و غیره را دارد اما واقعیت این است که پرسپولیس تیم بسیار بزرگی است. واقعیت تلخی که باید بگرویم این است که در طول دو فصل گذشته ما 4 مربی را با نظر کمیته فنی انتخاب کردیم اما سرانجام آن خوشایند نشد.

 

وی خاطرنشان کرد: گزینه های ما مایلی کهن درخشان و دایی بود که با راه آهن قرارداد امضا کرد. ضمن اینکه کرانچار گزینه مورد نظر ماست که منتظریم تکلیف او با تیم سپاهان مشخص شود.

 

رویانیان در خصوص بازنشستگی خودش توسط دولت گفت: دولت با من رابطه خوبی ندارد و بقایی اعلام کرده است که ماموریت من در ستاد سوخت تمام شده است به هر حال در این مقطع حساس با تمام توان در خدمت پرسپولیس هستم که تیم آماده شروع فصل آینده شود. ما می خواهیم که از ظرفیت های داخلی استفاده کنیم اما اگر به نتیجه نرسیم تصمیم دیگری خواهیم گرفت و به سراغ گزینه های خارجی می رویم.

 

وی در مورد طلب بازیکنان فصل گذشته پرسپولیس گفت: این آقایانی که در فصل قبل پرسپولیس را نابود کردند حقشان نیست که پولشان را کامل بگیرند. من فصل قبل بازیکنان را سی درصد جریمه کردم اما یک نفر از بازیکنان این جریمه را پرداخت نکردند. این بازیکن مستحق جریمه بودند و این حق باشگاه و هواداران است که این برخورد با بازیکنان صورت بگیرد.

 

فردوسی پور پرسید شما با نظر چه کسی بازیکنان جدید نظیر شجاع خلیل زاده و یعقوب کریمی را جذب کرید؟

 

رویانیان در پاسخ گفت : این بازیکنان با نظر گل محمدی که سرمربی ما بود جذب شده اند و مربیان جدیدی که قرار است با ما قرارداد ببندند نیز روی این بازیکنان نظر مثبتی دارد.

90
 

پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که شما طرفدار کدام تیم در لیگی که گذشت هستیدا- استقلال 2- پرسپولیس 3- تراکتورسازی 4- داماش 5- سپاهان 6- فولاد 7-گهر 8- ملوان 9- نفت آبادان و 10 - سایر تیمها ، در ایننظرسنجی نزدیک 3 میلیون و 400 هزار نفر شرکت کردند که در پایان تیم پرسپولیس با 44 درصد در صدر قرار گرفت ، استقلال با 38 درصد در مکان دوم و تیم تراکتورسازی با 8 درصد در جای سوم و باقی در رتبه های بعدی جای گرفتند.

 
تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )