"جک استراو" وزیر خارجه اسبق انگلیس در خصوص مذاکرات هسته ای با حسن روحانی، گفت و گویی انجام داده است که در آن به تبحر او در این گفتگوها اشاره می کند. استراو می گوید: زمانیکه دکتر روحانی پشت میز مذاکره بود مشخص بود که قدرت و اجازه ی کافی را داشت.

"جک استراو" وزیر خارجه اسبق انگلیس در خصوص مذاکرات هسته ای با حسن روحانی، گفت و گویی انجام داده است که در آن به تبحر او در این گفتگوها اشاره می کند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، استراو می گوید:  زمانیکه دکتر روحانی پشت میز مذاکره بود مشخص بود که قدرت و اجازه ی کافی را داشت.

وی می افزاید: او همیشه به شدت مودب بود و واضح بود که مصمم به دفاع از منافع مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران بود.  

جک استرا اضافه کرد: اما او این نکته را در نظر داشت که ما هم منافعی داریم.

وزیر خارجه اسبق انگلیس در بخش دیگری از این مصاحبه می گوید: او مشخضا مسئول امور هسته ای ایران بود و از طرفی دیگر به شدت حرفه ای بود. 

وی در بخش دیگری از این گفتگو بیان داشت: تفاوت مذاکرات گذشته و مذاکرات امروز به متفاوت بودن فضا هاست، چرا که در آن زمان هر دو طرف به دنبال  توافق بودند. مدل سه کشور بزرگ اروپایی متشکل از انگلیس، آلمان و فرانسه به طور حتم انعطاف پذیری بیشتری در مقایسه با مدل کنونی یعنی گروه 1+5  دارد.

او می افزاید: موسویان و کمال خرازی می دانستد که ما به دنبال توافق بودیم و مانند آمریکایی های نئومحافظه کار عمل نمی کردیم.

این مقام سابق انگلیسی در پایان اظهار داشت: جان بولتون و نئو محافظه کاران به آنچه می خواستند رسیدند. آنها رئیس جمهور خاتمی را تضعیف کردند. اکنون  دیدگاه های آمریکا و اسرائیل در مورد ایران دستیابی به راهکار را دشوار تر کرده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )