جک استراو از حسن روحانی می گوید: به شدت مودب، حرفه ای و مصمم به دفاع از منافع ایران"جک استراو" وزیر خارجه اسبق انگلیس در خصوص مذاکرات هسته ای با حسن روحانی، گفت و گویی انجام داده است که در آن به تبحر او در این گفتگوها اشاره می کند. استراو می گوید: زمانیکه دکتر روحانی پشت میز مذاکره بود مشخص بود که قدرت و اجازه ی کافی را داشت.

"جک استراو" وزیر خارجه اسبق انگلیس در خصوص مذاکرات هسته ای با حسن روحانی، گفت و گویی انجام داده است که در آن به تبحر او در این گفتگوها اشاره می کند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، استراو می گوید:  زمانیکه دکتر روحانی پشت میز مذاکره بود مشخص بود که قدرت و اجازه ی کافی را داشت.

وی می افزاید: او همیشه به شدت مودب بود و واضح بود که مصمم به دفاع از منافع مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران بود.  

جک استرا اضافه کرد: اما او این نکته را در نظر داشت که ما هم منافعی داریم.

وزیر خارجه اسبق انگلیس در بخش دیگری از این مصاحبه می گوید: او مشخضا مسئول امور هسته ای ایران بود و از طرفی دیگر به شدت حرفه ای بود. 

وی در بخش دیگری از این گفتگو بیان داشت: تفاوت مذاکرات گذشته و مذاکرات امروز به متفاوت بودن فضا هاست، چرا که در آن زمان هر دو طرف به دنبال  توافق بودند. مدل سه کشور بزرگ اروپایی متشکل از انگلیس، آلمان و فرانسه به طور حتم انعطاف پذیری بیشتری در مقایسه با مدل کنونی یعنی گروه 1+5  دارد.

او می افزاید: موسویان و کمال خرازی می دانستد که ما به دنبال توافق بودیم و مانند آمریکایی های نئومحافظه کار عمل نمی کردیم.

این مقام سابق انگلیسی در پایان اظهار داشت: جان بولتون و نئو محافظه کاران به آنچه می خواستند رسیدند. آنها رئیس جمهور خاتمی را تضعیف کردند. اکنون  دیدگاه های آمریکا و اسرائیل در مورد ایران دستیابی به راهکار را دشوار تر کرده است.

تگ ها:
مطالب مرتبط
وقتی مسی دیگر بی‌خیال جام جهانی می‌شود (عکس)
وقتی مسی دیگر بی‌خیال جام جهانی می‌شود (عکس)
هتل طلاکوب پوتین بر فراز آسمان + عکس
هتل طلاکوب پوتین بر فراز آسمان + عکس
نتانیاهو اوقات بیکاری خود را در پارلمان اسرائیل چطور پر می‌کند؟
نتانیاهو اوقات بیکاری خود را در پارلمان اسرائیل چطور پر می‌کند؟
تبلیغات
loading...
نظرات