واکنش مهماندوست به صحبت های مقانلوسرمربی سابق تیم ملی تکواندوی ایران و کنونی آذربایجان در مصاحبه ای به صحبت های مقانلو واکنش نشان داد.

به گزارش نت شهر، بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی تکواندو دیروز در واکنش به صحبت‌های رضا مهماندوست سرمربی آذربایجان و سرمربی سابق تیم ملی، حسابی به او حمله کرد. کمی بعد از این صحبت‌های تند، مهماندوست که به نظر می‌رسد یک روز را صرف فرودادن خشم احتمالی‌اش از این حمله‌ها کرده، پاسخ مقانلو را داد.

مهماندوست به نسیم گفت: من در تمام مصاحبه‌هایم هیچ اسمی از مقانلو نبردم و هنوز هم باور نمی‌کنم که بیژن این صحبت‌ها را برعلیه من انجام داده است. ایشان عنوان کرده است بعد از باخت اول آذربایجان به ایران اگر به من کارد میزدند، خونم در نمی‌آمد،  در حالی که اصلا چنین چیزی نبوده است. من حتی قبل از مسابقه اول با ایران به بازیکنان تاکید کردم که ما چه ایران را ببریم وچه ببازیم از گروهمان صعود خواهیم کرد و فقط باید یک مبارزه مردانه را انجام بدهیم و اگر هم باختید هیچ ایرادی ندارد. بعد از باخت نیز من خوشحال شدم که ایران حذف نشد که این موضوع را بر گردن من بیاندازند. شیرینی ورزش به این بردها و باخت‌ها است منتها ما باید زرنگ باشیم و از این بردها و باخت‌ها درس بگیریم. من و بیژن دوست بودیم و نباید بعد از این بردها و باخت‌ها علیه هم موضوع می‌گرفیتم.

مقانلو، مهماندوست را متهم کرده بود که حاضر نیست آذربایجان را که پول خوبی می‌دهد رها کند و به ایران بیاید. مهماندوست در این‌باره گفت: من قلبم برای ایران می‌تپد، منتها شرایط و فضا برای همکاری من وجود نداشت. من یک مربی بین‌المللی هستم و دوست داشتم پیشرفت کنم و در جاهایی دیگر نیز با حقوق بیشتر علمم را پیشرفت بدهم. من ادعایی نمی‌کنم اما هر کسی دوست دارد حقوق بیشتری دریافت و آینده خانواده خود را تامین کند. مربیگری استانداردی ندارد و مصداق آن نیز بعد از باخت ایران بود که  عده‌ای گفتند شاید مقانلو مربی خوبی نبوده است، در حالی که اینگونه نیست و مقانلو یکی از بهترین مربیان جهان است و این موضوع در مورد بی‌باک نیز صدق می‌کند. مربیان ایرانی تکواندو نشان دادند که مربیان توانمندی است و در حال حاضر نیز این موضوع که من با تیم آذربایجان در گوشه‌ای دیگر از جهان کار می‌کنم، نباید باعث ناراحتی کسی شود.

مقانلو مدعی شده است من با حقوق 10هزار دلار کار می‌کنم اما خود او شاهد است من با حقوق 60 هزار تومان در مسابقات لیون 2000 در کنار تیم ملی کار می‌کردم و  الان به  پول نرسیدم. انسان مرحله به مرحله پیشرفت می‌کند و خود مقانلو نیز بارها به من گفته است تا المپیک به خاطر قولی که به پولادگر داده است با تیم ملی کار می‌کند و بعد از این مسابقات برای او صرف نمی‌کند با تیم ملی همکاری داشته باشد. بعد از مسابقات اینچئون نیز که پاداش مربیان تیم ملی 30 سکه اعلام شد، مقانلو هم قهر کرد و مدعی شد این پاداش را دریافت نمی‌کند؟ مگر او در آن مقطع او پول را دوست نداشت؟ حتی مربیان تیم‌های ملی نامه‌ای را در این خصوص امضا کردند و من که دیگر در ان مقطع این کارها و حرف‌ها را نزدم.

مقانلو، دیروز از مهماندوست انتقاد کرده بود که چرا موفقیت‌های امسال تکواندوی ایران را تبریک نگفته. سرمربی آذربایجان این‌بار، به تکواندو تبریک گفت: من به پولادگر، ذوالقدر و مربیان تیم ملی موفقیت‌ها اخیر را تبریک می‌گویم و تکواندو ایران بزرگتر و قوی‌تر از این حرف‌ها است که با یک شکست در مسابقات جام‌جهانی روحیه تیمی و مربیگریش را از دست بدهد. دنیا تکواندو ایران را می‌شناید و من خودم نیز ایرانی هستمآدم فروش و وطن‌فروش هم نبوده و نیستم . من و دو عضو ایرانی که در اینجا هستیم پاسپورت ایرانی  داریم و این بچه‌ها در آذربایجان لژیونر و در حال تحصیل هستند.این بچه‌ها به خاطر بورسیه‌ای که دریافت کردند برای آذربایجان نیز مسابقه می‌دهند و ورزش درحال حاضر در دنیا تجارت شده است.

تگ ها:
مطالب مرتبط
جزئیات احضار هادی ساعی به دادسرای جنایی | علت احضار هادی ساعی به دادسرای جنایی
جزئیات احضار هادی ساعی به دادسرای جنایی | علت احضار هادی ساعی به دادسرای جنایی
تست دوپینگ دو  تکواندو کار ایرانی /  تکواندوکار مدال آور  ایرانی دوپینگی شد
تست دوپینگ دو تکواندو کار ایرانی / تکواندوکار مدال آور ایرانی دوپینگی شد
عکس استقبال پدر و مادر و برادر کیمیا علیزاده در فرودگاه
عکس استقبال پدر و مادر و برادر کیمیا علیزاده در فرودگاه
تبلیغات
loading...
نظرات