عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در هیچ عرصه‌ای از اندیشه‌ها و داشته‌های خود کوتاه نمی‌آید، گفت: مواضع آمریکایی‌ها به‌طور یقین قابل اعتنا نیست.

 

نت شهر : بیژن نوباوه در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران نقش مهم و تعیین‌کننده در حل معادلات بین‌المللی دارد.

وی با اشاره به گفت‌وگوی ایران و آمریکا در جریان سفر رئیس جمهور کشورمان به مجمع عمومی سازمان ملل، عنوان کرد: اساس این سفرها برای کشور ما عادی تلقی می‌شود و می‌توان ارزیابی کلی آن را مثبت تلقی کرد، زیرا جمهوری اسلامی ایران در این مجمع مواضع راستین خود را با قدرت اعلام می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر ساله با ورود هیئت ایرانی به مجمع سازمان ملل، آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا ارتباطی را در دستور کار خود قرار دهند، امسال هم از این قاعده مستثنی نبود و روابط خوبی در سطح وزرای دو کشور انجام شد.

وی تأکید کرد: رئیس جمهور کشورمان همواره به این نکته تأکید داشت که ارتباط تلفنی با رئیس جمهور امریکا صرفاً مسائل حاشیه‌ای را به‌دنبال داشت.

‌نوباوه با اشاره به اینکه آمریکا و کشورهای غربی باید دست از تحریم‌های خصمانه خود علیه ملت بزرگ ایران بردارند، افزود: آمریکا کشوری است که بعضاً با تنش‌های سیاسی روبه‌رو می‌شود و مواضع آمریکایی‌ها به‌طور یقین قابل اعتنا نیست، زیرا صهیونیست‌ها در لایه‌های پایینی این جامعه نفوذ بالایی دارند.

وی در خصوص انرژی هسته ای ایران گفت: این مسئله مهمی است و چیزی نبوده که در مدت زمان یک هفته‌ای، یا دو ماه و حتی روی کار آمدن دولت جدید شکل بگیرد، بلکه این همان قدرت جمهوری اسلامی است که بعد از سی و چهار سال امروز به ظهور رسیده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: طی 10 سال گذشته در عرصه سیاست خارجی، کشور قدرت خوبی را از خود به نمایش گذاشته و چانه‌زنی‌ها برای حق و حقوق ملت ایران افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری تأکید دارند که با هر دولتی به‌غیر از رژیم جعلی و نژادپرستانه صهیونیستی که حق و حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسد و با احترام با کشورمان برخورد کند، ارتباط برقرار می‌کنیم و برای ما تفاوتی نمی‌کند که چه کشوری روبه‌روی ما ایستاده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )