پلیس ایالتی آمریکا معتقد است یک هکر با نام مستعار آقای خاکستری (Mr.Grey) به تنهایی توانسته است رمز عبور 1.2 میلیون حساب اینترنتی را بدست آورد. این بزرگ ترین سرقت رمز عبور حساب های کاربری است که FBI تا کنون با آن مواجه شده است. 

 

اولین بار سال گذشته سرقت اطلاعات کاربران توسط موسسه امنیت فضای مجازی هولد سیکیوریتی (HoldSecurity) گزارش شده بود. این موسسه متوجه شده یک گروه هکر روسی به نام CyberVor اطلاعات 1.2 میلیون  حساب هویتی را به سرقت برده و همچنین رمز عبور 500 میلیون حساب کاربری ایمیل را نیز در اختیار دارد.

 

این اطلاعات از 420 هزار وب سایت مختلف جمع آوری شده اند. این کار با گشت و گذار یک روبات اینترنتی برای پیدا کردن شکاف های امنیتی در تزریق اس کیو ال (SQL injection flaws) انجام شده بود. این همان تکنیکی است که هکر ها برای نفوذ به تاک تاک (Talk Talk) استفاده کرده بودند.

 

بات نت یا همان روبات های اینترنتی، معمولاً برای حمله به یک فرد به خدمت گرفته می شوند ولی در این مورد، این روبات ها به عنوان اسکنر های بسیار عظیم، برای بررسی وب سایت های مختلف در اینترنت مورد استفاده قرار گرفتند.

 

اف بی آی در طول تحقیقات خود، پس از پیدا کردن آدرس ایمیل Mr.Grey  در ابزار های ارسال اسپم و پست هایی در یک تالار گفت و گوی (Forum) روسی که حساب های کاربری فیس بوک، توییتر و شبکه اجتماعی روسی VK را در منتشر می کرد، اکنون او را متهم اصلی بزرگ ترین سرقت انجام شده می داند.

 

الکس هولدن، مدیر ارشد امنیت اطلاعات شرکت هولد سیکیوریتی معتقد است که پست های ارسال شده در این تالار های گفت و گو نشان می دهد که "mr.grey" یا "mitergrey" به پایگاه بزرگی از اطلاعات به سرقت رفته مربوط به حساب های کاربری دسترسی دارد. با این حال هنوز مشخص نیست که این فرد تمام اطلاعات حساب ها را به تنهایی به دست آورده است یا آن که Mr.Grey در واقع گروهی از هکر ها هستند که همگی تحت عنوان یک نام کار می کنند.

 

متأسفانه هنوز اطلاعات زیادی در این باره وجود ندارد و باید منتظر اطلاعات بیشتر از جانبی FBI بود. 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه جدید هک واتس اپ | مراقب هک وات اپس باشید | مراقبت از هک نشدن واتس اپ
شیوه جدید هک واتس اپ | مراقب هک وات اپس باشید | مراقبت از هک نشدن واتس اپ
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )