۹۵ درصد از مردم دست های خود را به خوبی نمی شوینددر یک بررسی ۴۰۰۰ نفر که از سرویس های بهداشتی عمومی استفاده می کردند ، با استفاده از دوربین مخفی مورد مطالعه قرار گرفتند . اطلاعات به دست آمده نشان داد که تنها ۵ درصد از افراد پس از استفاده از سرویس بهداشتی دست های خود را به درستی می شویند.

آزمایش ها نشان داد که سطح دست های این افراد پوشیده از میکروب های عفونت زایی بود که در صورت بی توجهی به آنها ، مشکلات بهداشتی فراوانی برای فرد به وجود می آید.
براساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی ۱۰ درصد از شهروندان آمریکایی پس از استفاده از سرویس بهداشتی دست های خود را نمی شویند و یک سوم از افرادی که دستشان را می شویند، با صابون بیگانه اند و این کار را با آب خالی انجام می دهند.
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های عفونی آمریکا به مردم هشدار داده است که شستن دست ها را جدی بگیرند چراکه مهمترین عامل در کنترل و پیشگیری از بیماری های عفونی است.
مهمترین عامل گسترش بیماری های عفونی در دانشگاه ها و بیمارستان ها، عدم توجه به اصول بهداشتی و مخصوصاً شستن دست هاست.
یکی از آلوده ترین تجهیزات رایج در مکان های عمومی صفحه کلید است.
باید به دستگیره ها و شیرهای آب در مکان های عمومی نیز توجه کرد، در مکان های عمومی لازمست که تمام دستگیره ها و شیرها با دستمال کاغذی باز شوند و پس از استفاده از صفحه کلید هم دست ها به خوبی شسته شوند.
مدت زمان لازم برای شست وشوی دست ها باید حدود ۲ دقیقه باشد. شست وشوی لابه لای انگشتان بسیار مهم است ولی اغلب افراد به آن توجهی ندارند.
یکی دیگر از مهمترین عوامل میکروب زا، ناخن های بلند است.
آگاهی افراد جامعه از اصول بهداشتی و آموزش صحیح در این زمینه ضروری است و این فعالیت باید از خانواده ها آغاز شود.

منبع: ایرنا

تگ ها:
مطالب مرتبط
بهترین روغن ضدپیری برای پوست چیست؟ | خواص  روغن کندر
بهترین روغن ضدپیری برای پوست چیست؟ | خواص روغن کندر
کاهش عفونت گوش کودکان با راهکاری ساده
کاهش عفونت گوش کودکان با راهکاری ساده
بیماری‌هایی که از مادرتان به ارث خواهید برد
بیماری‌هایی که از مادرتان به ارث خواهید برد
تبلیغات
loading...
نظرات