هواپیمای مافوق صوت به نام اسکریمر (Skreemr) قادر است مسافت نیویورک تا لندن را تنها در 30 دقیقه و با سرعتی معادل 10 برابر سرعت صوت، معادل 12348 کیلومتر بر ساعت) طی کند. این هواپیمای مفهومی توسط چارلز بمباردیر (Charles Bombardier)، مخترع و مهندسی کانادایی طراحی شده است. 

Hypersonic Jet Could Fly 10 Times the Speed of Sound 2این هواپیمای مفهومی با کمک یک سیستم پرتاب کننده مغناطیسی (railgun) قادر است با سرعت بسیار بالایی پرتاب شود. پرتاب کننده سرعت این هواپیما را آنقدر افزایش می دهد که موتور اسکرام جت (scramjet) آن شروع به کار کند و پرواز با سرعت ده برابر سرعت صوت را ممکن سازد.

Hypersonic Jet Could Fly 10 Times the Speed of Sound 3بمباردیر می گوید: "هدف اسکریمر ایجاد ذهنیت، حول ایده پرواز با سرعت مافوق صوت می باشد. من همچنین ایده استفاده از سیستم پرتابی متفاوت با سیستم پرتاب راکت های فضایی و راکت های معمولی، برای شتاب اولیه این هواپیما در نظر گرفتم. من می دانم که ساخت چنین هواپیمایی پیچیدگی های بسیاری دارد؛ به خصوص در ارتفاع های پایین که هوا تراکم بیشتری داشته و دمای بدنه هواپیما به سرعت افزایش می یابد."

Hypersonic Jet Could Fly 10 Times the Speed of Sound 4طبق گفته طراح این هواپیما، اسکریمر به جای استفاده از سیستم های رایج پرتاب، از پرتاب کننده مغناطیسی استفاده می کند. پس از پرتاب اولیه، این جت اکسیژن و سوخت موشک خود را برای رسیدن یا حفظ سرعت 4 ماخ (4 برابر سرعت صوت در محیط) و همچنین ارتفاع گرفتن، مصرف می کند. پس از این مرحله هواپیما موتور اسکرام جت خود را روشن کرده و هیدروژن و اکسیژن فشرده را برای شتاب بیشتر، می سوزاند.

Hypersonic Jet Could Fly 10 Times the Speed of Sound 5موتور های اسکرام جت هم اکنون توسط ایالات متحده آمریکا و چین تولید می شوند ولی احتمالاً سالها طول می کشد تا بتوان از آن ها در هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کرد. با این حال می توان امید داشت که این فناوری در پرواز های میان قاره ای با سرعت بسیار بالا، مورد استفاده قرار گیرد.

Hypersonic Jet Could Fly 10 Times the Speed of Sound 6اسکریمر به عنوان یک هواپیمای تجاری و برای انتقال مؤثر و سریع مسافران از یک قاره به قاره ای دیگر، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. طبق گفته طراح، این هواپیما قادر خواهد بود تا 75 سرنشین را در خود جای داده و 5 برابر سریع تر از هواپیمای تجاری از رده خارج کنکورد (Concorde)، حرکت کند. 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )