صالحی: اوایل دی زمان اجرای برجام استعلی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان، صبح امروز (پنجشنبه) با شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن در توکیو دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

 

نت شهر: شینزو آبه در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر صالحی به ژاپن، از توافق برجام استقبال و بر اجرایی شدن این توافق تاکید کرد.

صالحی هم ضمن قدردانی از حمایت‌های ژاپن در طول مذاکرات هسته‌ای، به روند همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر اساس نقشه راه و اجرایی شدن برجام اشاره کرد و اظهار داشت: تا 24 آذرماه (15 دسامبر) آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ارزیابی خود را از برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران اعلام می کند و پیش بینی ما این است که در اوایل دی ماه (اواخر دسامبر) روز اجرای برجام فرا می‌رسد.

صالحی با یادآوری زمینه‌های توسعه روابط ایران و ژاپن، بیانیه مشترک وزرای امور خارجه ایران و ژاپن را مورد توجه قرار داد و با اشاره به طرح ایجاد مرکز ایمنی هسته‌ای در برجام، از مساعدت طرف ژاپنی در ایجاد این مرکز استقبال کرد.

نخست‌وزیر ژاپن با اشاره به شرایط متشنج امنیتی منطقه خاورمیانه با حضور جریان مخرب داعش، بر لزوم تقویت همکاری ایران و ژاپن و توسعه آن در جهت مقابله با این تهدیدات تاکید کرد.

صالحی با تجدید دعوت از سوی حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان از آقای آبه برای سفر به تهران، خواستار ایجاد زمینه لازم برای توسعه روابط تجاری، اقتصادی با تمرکز بر بازاریابی و تولید مشترک بین ایران و ژاپن شد و آبه هم متقابلا ضمن دعوت از حسن روحانی برای بازدید از ژاپن، بر گسترش روابط تجاری دو کشور به وِیژه پس از اجرایی شدن برجام تاکید کرد.

منبع: فارس

تگ ها:
مطالب مرتبط
روحانی سال نو را به رهبر انقلاب تبریک گفت
روحانی سال نو را به رهبر انقلاب تبریک گفت
انتخابات و اعتراضات؛ مهم‌ترین اتفاقات سیاسی سال 96
انتخابات و اعتراضات؛ مهم‌ترین اتفاقات سیاسی سال 96
آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی | وضعیت دانشجویان بازداشتی
آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی | وضعیت دانشجویان بازداشتی
تبلیغات
loading...
نظرات