همه پدرها و مادرها می دانند نگهداری و محافظت از کودکان خردسال چقدر سخت و دشوار است. به خصوص زمانی که بچه ها تازه یاد گرفته اند راه بروند.

 

نت شهر: در این شرایط باید نسبت به کودکان مان مراقبت جدی داشته باشیم تا برای ایمنی و سلامتی آن ها مشکلی ایجاد نشود. البته وقتی کودک بزرگ تر شد نیز نباید از او غافل شد. در این سنین هم کودکان هنگام جست و خیز و دویدن ممکن است زمین خورده و صدمه ببینند.


یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید؛ مراقبت از کودک در مورد قسمت های مرتفع خانه است، بنابراین هیچ وقت و در هیچ شرایطی کودک را در مکان هایی مانند روی تخت و مبل تنها نگذارید. هیچ وقت هم به کودکان اجازه ندهید به تنهایی در مکان های خطرناک مانند بالکن یا کنار شومینه بازی کنند.


پله ها را به عنوان عاملی خطرساز در نظر داشته باشید. در اولین مرحله از ایمن بودن نرده های دوطرف راه پله ها مطمئن شده و سپس نور کافی و تمیزی آن ها را هم تأمین کنید.
اگر نیاز می بینید حتما راه کودک را سد کنید تا نتواند به تنهایی وارد راه پله شود.


وسایل برنده را از دسترس کودکان کنجکاوتان دور کنید و حتی برای یک لحظه هم این اشیاء را در محلی که کودک دستش به آن می رسد رها نکنید.


مواد شیمیایی، شوینده ها و داروها را در مکانی امن و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. ممکن است در خانه نباشید یا خواب باشید و کودکتان کاری دست خودش و شما بدهد.


لبه های تیز وسایل و مبلمان منزل را مهار کنید؛ مخصوصا زمانی که کودک تازه راه رفتن را می آموزد.


یک لحظه هم از اتوی داغ و ظرف روی اجاق غافل نمانید. وسایل روی میزهایی که کودک نوپایتان دستش به آن ها می رسد را جمع کنید.


پریزهای برق منزل با درپوش مخصوص بپوشانید احتمال اینکه کودک سیم، اشیاء فلزی یا انگشتش را در آن ها فرو برد زیاد است.


وسائل برقی را رها نکنید و سیم های برق را از زیر کفپوش اتاق کودک عبور ندهید و اگر چنین کردید مراقب باشید روکش سیم کاملا سالم باشد.


حتی اگر کودک به سنی نرسیده باشد که بتواند کبریت را روشن کند، اما آن را به دهان می برد. کبریت و وسائل این چنینی را در دسترس کودک نگذارید.

ممکن است تاریک بودن اتاق ها مخصوصا شب هنگام که کودک از خواب برای رفتن به دستشویی یا نوشیدن آب برمی خیزد دردسرآفرین باشد. قرار دادن لامپ های کم نور در اتاق کودک، راهروهای منزل، هال، آشپزخانه و هر جای منزل که شب ها خیلی تاریک هستند برای محافظت از کودک و حتی خودتان کار عاقلانه ای است.

منبع: phow

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
این نوشیدنی قبل از رابطه، فرزندتان را پسر می کند
این نوشیدنی قبل از رابطه، فرزندتان را پسر می کند
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )