طبق گفته مقامات، اسکاتلند به زودی صاحب بزرگترین نیروگاه بادی دریایی دنیا خواهد شد. تا دو سال آینده شرکت نروژی استات اویل (Statoil) قرار است در فاصله 24 کیلومتری از صاحل پیترهد (Peterhead) نیروگاه بادی هایویند (Hywind) را بسازد. این نیروگاه بادی با داشتن 5 توربین، قادر خواهد بود 135 گیگا وات ساعت (GWh) در سال انرژی تولید کند که برای مصرف برق 20 هزار خانه کافی خواهد بود. 

 

در این طرح قرار است شبکه ای از کابل ها و قلاب ها، هر کدام از توربین های شناور را به کف دریا متصل کرده و یک کابل بزگ نیز نیروی الکتریسیته تولید شده را به پایگاه و تاسیسات صاحلی منتقل کند. توربین های معمولی اصولا مستقیما بر کف دریا نصب می شوند.

Worlds Largest Floating Wind Farm 3جان سوئینی وزیر نیرو محلی اسکاتلند در مصاحبه گفت: "هایویند یک پروژه بسیار هیجان انگیز در زمینه تولید انرژی و نوآوری فناوری می باشد. این که استات اویل اسکاتلند را برای اجرای پروژه بزرگ ترین نیرو گاه بادی شناور در جهان را انتخاب کرده است، خود نشان دهنده پیشرفت ما در این زمینه و مهارت بالای کارکنان ما است."

 

"توانایی به کارگیری از زیر ساخت های موجود و ظرفیت های زنجیره تامین (supply chain) از صنعت گاز و نفت دریایی، موقعیتی ایده آل برای اسکاتلند فراهم کرد تا در زمینه نیروگاه بادی شناور، پیشگام باشد." قرار است ساخت این نیروگاه در دریا در سال 2016 آغاز شود. انتظار می رود ساخت این نیروگاه تا سال 2017 به اتمام برسد.

Worlds Largest Floating Wind Farm 2لندن اری (London Array) هم اکنون بزرگ ترین نیروگاه بادی غیر شناور دریایی در جهان است. ای نیروگاه در 19 کیلومتر از خط صاحل شهر کنت (Kent) قرار گرفته است و با داشتن 175 توربین، در حدود 3000 گیگاوات ساعت (GWh) الکتریسیته در سال تولید می کند. 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )