کمپانی ویرجین گالاکتیک هم اکنون در حال کار بر روی نسخه جدید هواپیمای فضایی خود با نامSpaceShip Two می باشد واین هواپیما تا سال 2016 برای نشان دادن به دنیا آماده خواهد شد. بنیانگذار ویرجین، ریچارد برانسون، انتظار دارد هواپیمای جدید در فوریه 2016 رونمایی شود و پس از آن خیلی زود پروازهای آزمایشی آغاز می شوند. اولین نمایش پرواز این کمپانی در سال 2014، جان یکی از خلبانان را طی یک حادثه ی غم انگیز گرفت. ریچارد برانسون در مصاحبه ای اذعان داشت: "در 12 ماه گذشته همه به سختی بر روی این پروژه کار کردند... و ما هم اکنون در مسیر خوبی گام برمی داریم."

 

خبر یک سال و سه روز بعد از مرگ خلبان مایکل آلسبری در یک پرواز آزمایشی هواپیمای SpaceShip Two رسید. خلبان دیگر، پیتر سیبولد، در سقوط این هواپیما به سختی زخمی شد. اما برانسون باز بر تعهدش بر انجام سفر فضایی تا اوایل سال آینده تأکید کرد. او گفت: " ویرجین گالاکتیک با تعهد امنیت تزلزل ناپذیر و حس تازه ای ازعزم و اراده به راه خود ادامه می دهد."

 

برانسون به خاطر رفتار عجولانه اش درباره برنامه زمانی کمپانی ویرجین گالاکتیک در گذشته سرزنش شده است. وال استریت ژورنال سال گذشته در گزارشی ادعا کرد که مدیریت شرکت های فضایی خصوصی ضرب العجل های غیرواقعی را تعیین می کنند، مشکلات فنی را جدی نمی گیرند و بازخورد کارکنان را هم نادیده می گیرند. در حال حاضر بیش از 700 توریست فضایی ثبت نام شده اند، اما ممکن است ویرجین گالاکتیک مجبور شود سریعتر حرکت کند چرا که بازار سفرهای فضایی خصوصی روز به روز شلوغ تر می شود و این با کمپانی Space X ایلان ماسک میسر شده که با پرتاب موفقیت آمیز موشک و همکاری با آژانس های فضایی بزرگ امتیازات زیادی کسب کرده است.

 

جورج وایتسایدز، مدیر ارشد اجرایی ویرجین گالاکتیک، می گوید این کمپانی با وجود حادثه سال گذشته، قادر است با سرعت تمام مراحل ساخت کشتی فضایی دوم را به پایان برساند، اما برانسون می گوید برای فرستادن کشتی فضایی 2 به آسمان برای پرواز های تجاری عجله ای ندارد. این سرمایه دار بزرگ با اشاره به پرواز عمومی اولیه ویرجین گالاکتیک گفت: " این موضوعی است که هرگز نمی خواهم بابت آن عجله کنم و فقط باید دید چه پیش می آید."

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )