جلوگیری از افتادن در دام پیمانکاران متقلب خانه سخت تر از چیزی است که فکرش را می کنید.

 

نت شهر: به نظر می رسد که مردم فکر می کنند همه پیمانکاران خانه متقلب هستند و بنابراین اتفاقاتی که برایشان می افتد را با دیگران در میان نمی گذارند. اما سازندگان خوب هم وجود دارند.

در مورد پیمانکارانی که در منطقه مورد نظرتان خانه می سازند تحقیق کنید. اگر به منطقه ای علاقه دارید اما پیمانکار خوبی در آن منطقه پیدا نمی کنید، به دنبال منطقه دیگری باشید.


در اینترنت “نام پیمانکار” و “نظرات” در مورد آن پیمانکار را سرچ کنید. اگر هیچ نظری در موردش وجود ندارد می تواند نشانه خوبی باشد یا شاید پیمانکار تازه کار باشد.


از همسایه های محلی که می خواهید خانه را بسازید در مورد پیمانکار پرس و جو کنید. از آنها در مورد جزئیات سوال کنید.


به خانه هایی که پیمانکار ساخته نگاه کنید. آیا سنگ ها در حال افتادن از روی سقف هستند؟ گچ ها ترک خورده؟ بتون جلوی خانه ناصاف به نظر می رسد؟


برای امضای قرار داد عجله نکنید. به علائم هشدار دهنده -مانند اینکه به شما زمان کافی برای خواندن و فهم قرارداد داده نمی شود یا اینکه همه چیزهایی که در موردش صحبت می کنید مکتوب نیست- توجه کنید.

نکات و هشدارها

اگر هیچ انتخاب دیگری به جز انتخاب یک پیمانکار با شهرت بد ندارید، مطمئن شوید که همه چیز در قرارداد نوشته شده است. مواظب باشید هیچ چیز مبهم نباشد. اگر موردی روشن نیست، قبل از امضای هر چیزی حتماً آن را روشن کنید.

بر همه مراحل ساخت خانه نظارت کنید. اگر چیزی به نظرتان درست نیست، قبل از اینکه مجبور شوید در خانه ای مشکل دار زندگی کنید، پیمانکار را مجبور کنید که آن را درست کند.

پیمانکاران جیب گشادی دارند. بدانید که چه کارهایی می توانند انجام دهند و چه کارهایی را نه. آنها فکر می کنند که اگر بعضی چیزها را هم به درستی انجام ندهند شما چاره ای ندارید. شما واقعاً پیمانکاری را به دلیل اینکه سایز درستی برای پنجره انتخاب نکرده، به دادگاه می کشانید؟

منبع: phow

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا وقتی که پلک می زنیم دید ما تار نمی‌شود
چرا وقتی که پلک می زنیم دید ما تار نمی‌شود
استارتاپ چیست و چگونه یک استارتاپ راه بیندازیم؟
استارتاپ چیست و چگونه یک استارتاپ راه بیندازیم؟
چگونه روی محیط اطراف مان اثرگذار شویم
چگونه روی محیط اطراف مان اثرگذار شویم
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )