رضا گوران که پیش از این قرار بود «مده آ» را کارگردانی کند، از دهه دوم آذرماه نمایش «شب آوازهایش را میخواند» نوشته یون فوسه را در ایرانشهر روی صحنه می برد.

نت شهر : به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رضا گوران که علاوه بر طراحی و کارگردانی این نمایش، دراماتورژ آن نیز هست، درباره این نمایش گفت:«پیش تر قرار بود مده آ را اجرا کنم اما شرایطی که ایده آلم بود اتفاق نیفتاد و تصمیم گرفتم نمایشنامه ای دیگر را جایگزین کنم.»

او افزود: «اولین بار سال 84 در جشنواره دانشجویی فجر این نمایشنامه را کارگردانی کرده بودم که آن وقت در بخش بهترین بازیگر مرد و زن و بهترین کارگردانی تندیس گرفته بود اما این نمایش هرگز اجرای عموم نشد. همیشه دوست داشتم این متن را دوباره کار کنم و بعد از گذر سالیان، مجددا نگاهی به آن داشته باشم. هیچ وقت دوست ندارم آثارم را بازتولید کنم اما این نمایش هرگز اجرای عمومی نشده بود، برای همین تصمیم گرفتم آن را با طراحی تازه ای روی صحنه ببرم.»

این کارگردان ادامه داد: «در تمرینات دوباره این نمایشنامه، همه چیز تغییر کرد و اجرایی که حالا در ایرانشهر روی صحنه می رود، اصلا ربطی به اجرایی که در جشنواره فجر داشتم ندارد. اجرای «مده آ» هم ماند برای وقتی دیگر، در تالاری بزرگتر مثل وحدت یا سالن اصلی. اجرای «مده آ» می توانست به لحاظ تکنیکی در کارنامه ام کاری ام متفاوت باشد ولی «شب آوازهایش را می خواند» نیز به لحاظ حسی متفاوت از دیگر نمایشهایی است که روی صحنه برده ام.»

گوران پیش از این نمایشهایی همچون «مرداب روی بام»، «هملت»، «جاده طولانی مارپیچ»، «می خوام بخوابم»، «یرما»، «داستان یک پلکان» و «ابرهای پشت پنجره» را کارگردانی کرده که هر یک در دوره های مختلف جشنواره فجر موفق به دریافت تندیس شده‌اند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
پست نگار جواهریان به  واکنش به حضور سلبریتی ها در تئاتر
پست نگار جواهریان به واکنش به حضور سلبریتی ها در تئاتر
صحبت های بهاره افشاری از آزارهایی که دیده است | حرف های بهاره افشاری در جشنواره تئاتر فجر36
صحبت های بهاره افشاری از آزارهایی که دیده است | حرف های بهاره افشاری در جشنواره تئاتر فجر36
آناهیتا همتی به جمع منتقدین پیوست،با این بودجه ها کشورهای دیگر مدیریت می شوند
آناهیتا همتی به جمع منتقدین پیوست،با این بودجه ها کشورهای دیگر مدیریت می شوند
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )