ناسا تصاویری را از سیارک هالووین که برخی آن را "کدو تنبل" نامیده اند منتشر کرد.

ناسا تصاویر دقیقی از شهاب سنگ (یا سیارک) "کدو تنبل " که در روز 31 اکتبر از نزدیکی زمین عبور کرد گرفته است. شهاب 2015 TB145 در این روز در فاصله ی 1.3 سال نوری یا 300,000 مایلی زمین قرار گرفت. ناسا زمانیکه این شهاب سنگ با سرعت 22 مایل در ثانیه نزدیک می شد، سیگنال هایی را به آن فرستاد؛ این سیگنال ها به ایجاد یک تصویر کامل از سطح شهاب سنگ کمک می کردند. دیروز واضح ترین تصاویر از این شهاب سنگ پردازش و منتشر شدند.

 

برای ایجاد این تصاویر راداری، ناسا از تلسکوپ ها و آنتن های رادیویی بزرگ با پایگاه زمینی استفاده کرده است. نخست، یک آنتن 230 فوتی با نام DSS-14 در گلدستون کالیفرنیا، میکرو امواجی را به سطح TB145 می فرستد که پس از برخورد به این سنگ فضایی به زمین برمی گردند. سپس این سیگنال ها توسط تلسکوپ 100 متری با نام Green Bank دریافت می شوند؛ این تلسکوپ در رصدخانه ملی نجوم رادیویی در غرب ویرجینیا واقع شده است. این سیگنال های منعکس شده به هم الصاق می شوند و تصویری با رزولوشن کمتر از 13 فوت بر پیکسل به دست می آید. این میزان وضوح برای نشان دادن حفره های مختلف، تخته سنگ ها و برآمدگی های سطح سیارک کافی است.

 

این تصاویر احتمالاً تنها تصاویر خوبی هستند که فعلاً از TB145 خواهیم داشت. پیش بینی شده است که این سیارک بار دیگر در سپتامبر 2018 از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد. در آن زمان، این سیارک از فاصله 24 میلیون مایلی زمین (ربع فاصله زمین و خورشید) می گذرد.

 

arecibo.0

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )