مقتل‌خوانی دانیال حکیمی، فرهاد آییش، داریوش ارجمند و آتیلا پسیانی در برج میلادتعدادی از بازیگران سینمای ایران در برج میلاد مقتل‌خوانی می‌کنند.

نت شهر : به گزارش سایت برج میلاد ، همزمان با برگزاری آیین "سوگ چامه‌ها" در برج میلاد تهران، دانیال حکیمی، داریوش ارجمند، فرهاد آییش، آتیلا پسیانی و سیاوش طهمورث به منظور اجرای آیین مقتل‌خوانی به یادمان ملی ایرانیان می‌آیند و این مراسم را در خیمه بزرگ برپاشده در برج میلاد تهران برگزار می‌کنند.

«سوگ چامه‌ها» اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر است که امسال برای دومین‌بار، این مراسم از فردا چهارشنبه 13 آبان ماه به مدت 10 شب در یادمان ملی ایرانیان برگزار خواهد شد.

در «سوگ چامه‌ها» 10 خیمه برپا می‌شود و در هر خیمه هنرمندان رویدادهای هنری مرتبط با عاشورا مانند خیمه‌های نقاشی قهوه‌خانه‌ای، ساخت پرچم و کتیبه، وسایل و اداوات تعزیه، اجرای تعزیه،نقالی را به نمایش می‌گذارند. یکی از این خیمه‌ها به اجرای تعزیه و مقتل خوانی هنرمندان سینما و تلویزیون اختصاص دارد.

در این خیمه در ابتدا رسول نجفیان هر شب نقل موسیقیایی خواهد داشت و پس از آن هنرمندان سینما و تلویزیون به مقتل‌خوانی می‌پردازند.

براین اساس فردا شب و همزمان با نخستین شب برگزاری سوگ چامه‌ها، دانیال حکیمی برای اجرای مقتل خوانی به برج میلاد تهران می‌آید.

همچنین پنج شنبه 14 آبان ماه داریوش ارجمند، جمعه 15 آبان ماه فرهاد آییش، شنبه 16 آبان ماه آتیلا پسیانی و یکشنبه 17 آبان ماه سیاووش طهمورث در برج میلاد تهران مقتل خوانی خواهند کرد.

این برنامه‌ها از ساعت 18:30 تا 20:30 در خیمه هنرمندان برگزار می‌شود.

دومین دوره سوگواره خیمه‌ها و نجواها با برگزاری ویژه برنامه‌های مختلف هنری شامل اجرای تئاتر و کنسرت دینی، شب شعر، عزاداری ملل اسلامی، سوگ چامه‌ها و ... از 13 آبان ماه(مقارن با 21 محرم) تا 21 آذرماه در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

تگ ها:
مطالب مرتبط
آناهیتا همتی به جمع منتقدین پیوست،با این بودجه ها کشورهای دیگر مدیریت می شوند
آناهیتا همتی به جمع منتقدین پیوست،با این بودجه ها کشورهای دیگر مدیریت می شوند
7 فروردین روز جهانی تئاتر
7 فروردین روز جهانی تئاتر
اجرای  نمایش ليرشاه با استقبال بی سابقه نوجوان
اجرای نمایش ليرشاه با استقبال بی سابقه نوجوان
نظرات