مایکروسافت به تازگی، خبر اولین اسمارتفون های لومیا 950، لومیاXL950 و لومیا 550 با سیستم عامل ویندوز 10 موبایل را اعلام کرده است.هر سه گوشی، تا اواخر امسال به بازار عرضه خواهند شد اما شرکت مستقر در ردموند برنامه ریزی کرده است تا حتی اسمارتفون های بیشتری را طی چند ماه آینده، عرضه کند. یکی از گوشی هایی که در Q1 2016 از آن رونمایی خواهد شد، Surface Phone خواهد بود که بیشتر بر ویژگی های بهره وری متمرکز است تا مشخصات.

 

Surface Phone، اسمارتفون پرچم دار ویژه ی کسب و کار مایکروسافت خواهد بود، گوشی که احتمالا توسط طرفداران ویندوزفون که به دنبال گوشی های مختص کسب و کار هستند، خریداری خواهد شد.

 

اما در مورد مشتریانی که مشخصات برایشان از هر چیز دیگری مهم تر است چه طور؟ خب، به نظر می رسد که مایکروسافت در نظر دارد که با انواع دیگر اسمارتفون های پرچم دار که بیشتر بر مشخصات متمرکزند، با برندهای دیگر به رقابت بپردازد.

 

خوشبختانه، اسنپ دراگون 820، جدیدترین چیپ ست Qualcomm را حفظ خواهد کرد

 

بر اساس NPU، منابع نزدیک به مایکروسافت ادعا می کنند که این شرکت در نظر دارد تا سال آینده حداقل دو اسمارتفون پرچم دار را که مجهزبه چیپ ست اسنپ دراگون 820 قدرتمند خواهند بود را عرضه کند. 

 

چیپ ست اسنپ دراگون 820 دارای پردازنده ی 64 بیتی Kryo، با استفاده از یک فرآیند nm14 پیشرفته است؛ با یک واحد پردازش گرافیکی آدرنو 530، عملکرد باتری تا 40 درصد افزایش می یابد.

 

متاسفانه، این دو اسمارتفون پرچم دار لومیا تا Q3 2016 در بازار موجود نخواهند بود که همین امر احتمالا تاحدودی باعث قدیمی شدن CPU اسنپ دراگون 820 می شود، بخصوص اگر Qualcomm در نیمه ی اول سال، چیپ ست جدیدی را اعلام کند.

 

همان منبع بیان می دارد که مایکروسافت اکنون در حال آزمایش این دو اسمارتفون پرچم دار لومیا با CPU اسنپ دراگون 820، می باشد؛ بنابراین اگر همه چیز به خوبی پیش رود، ممکن است که طی ماه های آتی چیزهای بیشتر دیگری را دریابیم.

 

شما انتظار دارید که اسمارتفون های پرچم دار لومیایی که در راه هستند چه ویژگی هایی داشته باشند که اسمارتفون های کنونی فاقد آن ها می باشند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
قابلیت اجرای بازی های ویندوز 7 برای کاربران ویندوز 10
قابلیت اجرای بازی های ویندوز 7 برای کاربران ویندوز 10
Facebook، YouTube و Apple Music، محبوب ترین اپلیکیشن های سال 2015
Facebook، YouTube و Apple Music، محبوب ترین اپلیکیشن های سال 2015
به گفته مایکروسافت همه دولت ها باید خواهان نصب ویندوز 10 باشند
به گفته مایکروسافت همه دولت ها باید خواهان نصب ویندوز 10 باشند
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )