کریس کاگس مدیر ارشد محصول فیس بوک، در 29 اکتبر در نشستی خبری اعلام کرد که این کمپانی از مهندسان تیم محصولاتش خواسته که گوشی های همراه شخصی شان را که دارای سیستم عامل iOS هستند به سیستم عامل اندروید تغییر دهند.

 


این درخواست عجیب مربوط به طرح توسعه جهانی فیس بوک است، بر اساس این طرح این شبکه اجتماعی قصد دارد بازار های نوظهور هند و برزیل را فتح کند. فیس بوک در حال حاضر دارای 1.5 بیلیون عضو است و مارک زاکربرگ قصد دارد این عدد را افزایش دهد.

 

با آنکه تعداد کاربران اسمارتفون در اروپا و آمریکا به حداکثر خود رسیده است، اما نواحی مختلفی از جهان هنوز دارای پتانسیل های رشد عظیمی هستند. مردم این نواحی فقیرتر از مردم آمریکا و اروپا هستند و به خاطر همین نکته بیشتر احتمال دارد تا اسمارتفون های مقرون بصرفه اندرویدی را خریداری کنند تا گوشی های گران قیمت اپل را.

 

به نقل از سایت Wired کاگس گفته است که: " من دارم بسیاری از اعضای تیمم را وا می دارم تا گوشی هایش را به اندروید تغییر دهند، به خاطر اینکه اگر این تصمیم را به خودشان واگذار کنم اکثرشان آیفون را ترجیح می دهند"

 

تعداد کارمندانی که به اندروید روی می آورند مشخص نشده ولی کاگس اشاره می کند که خیلی مهم و حیاتی است که تیمش بدانند که استفاده از فیس بوک در یک دستگاه اندروید چه شکلی ست.
اجرای این ابتکار همزمان با سفر مارک زاکربرگ به هند صورت گرفت، در این سفر زاکر برگ تأکید زیادی بر توسعه دسترسی آنلاین داشت. فیس بوک در نشست های مختلف از ابزار های ارتباطی گوناگون اسلاید شو تا ویدئو بهره گرفته تا این پیام را منتقل کند که بازار های نو ظهور نواحی هستند که فیس بوک قصد دارد در آنها گسترش پیدا کنند.

 

این کمپانی شبکه اجتماعی، یک سیستم تعریفی را بنا نهاده که به توسعه دهندگانش کمک کند تا واقعیت استفاده از فیس بوک را در کشور های در حال توسعه درک کنند. طرح "اینترنت 2G سه شنبه ها" به کارمندان این شرکت اجازه می دهد که کارشان را در سرعت های پایین اینترنت تست کنند، به عبارتی این طرح محیط اینترنتی کاربران فیس بوک در آفریقا و آسیا را شبیه سازی می کند.

 

علاوه بر فیس بوک دیگر بازیگران جهانی فناوری هم به بازارهای بین المللی چشم دارند.
برای مثال گوگل شراکت خود را با سه کریر اندونزیایی برای آغاز پروژه Loon ( پروژه اینترنت جهانی ) در سال 2016 اعلام کرده است. تلاش های این شرکت های پخش تلفن همراه در همکاری با گوگل باعث گسترش قابلیت اتصال به اینترنت در اندونزی خواهد شد، کشوری که تنها 30 درصد از 255 میلیون جمعیت آن به اینترنت دسترسی دارند.


بر اساس آخرین گزارش گوگل که در ماه گذشته اعلام شد، کاربران فعال اندروید در حال حاضر 1.4 بیلیون نفر می باشند.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
مشخصات گوشی  Nokia 3.1 Plus |  بررسی موبایل نوکیا 3.1 پلاس
مشخصات گوشی Nokia 3.1 Plus | بررسی موبایل نوکیا 3.1 پلاس
آیا موبایل ال جی V40 برترین دوربین گوشی موبایل را دارد؟
آیا موبایل ال جی V40 برترین دوربین گوشی موبایل را دارد؟
مشخصات نسل آینده گوشی های هیدروژن رد
مشخصات نسل آینده گوشی های هیدروژن رد
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )