شرکت گوگل به زودی دو سیستم عامل اندروید و کروم را با هم تلفیق خواهد کرد.

نت شهر : به گزارش ایسنا، گفته می‌شود که گوگل در حال طی کردن روال تلفیق سیستم عامل کروم با اندروید است و سیستم عامل تلفیقی تا سال آینده عرضه خواهد شد.

وال استریت ژورنال گزارش داد که اساسا سیستم عامل کروم با اندروید تلفیق خواهد شد چرا که اندروید در حال حاضر به عنوان یک پلتفرم برجسته توسط تعداد زیادی از کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. تلفیق این دو سیستم عامل به معنای عرضه اندروید برای لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای دسکتاپی است که احتیاج به تغییرات زیادی از جمله پشتیبانی از مارکت گوگل خواهد داشت. لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک ظاهرا برای نشان دادن این سیستم عامل جدید نام جدیدی پیدا خواهند کرد.

سیستم عامل جدید گوگل انتظار می‌رود که تا سال 2017 آماه شود اما پیش نمایشی از این سیستم عامل انتظار می‌رود زودتر عرضه شود. گفته می‌شود گوگل از دو سال پیش در حال کار روی این پروژه است.

اگرچه این یک تغییر بزرگ و غافلگیرکننده خواهد بود اما لپ‌تاپ‌های کروم بوکس نسبتا موفق بوده اند و یک گزینه بسیار ارزان قیمت هستند.

سوندار پیچای - از مدیران ارشد گوگل که از دو سال قبل مسوول سیستمهای عامل‌ کروم و اندروید است، اقداماتی را برای نزدیک کردن آنها انجام داده است. این اقدامات شامل افزودن پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندروید در سیستم عامل کروم می‌شود.

اگرچه این پشتیبانی هنوز محدود است برخی اپلیکیشن‌های اندرویدی روی لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک کار می‌کنند. گوگل هنوز در خصوص این موضوع اظهارنظر نکرده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
قابلیت نرم افزار اندرویدی فید  |  Pheed رقیب اینستاگرام |  Pheed چیست
قابلیت نرم افزار اندرویدی فید | Pheed رقیب اینستاگرام | Pheed چیست
تاکسی های آنلاین‌ در مظان جاسوسی !!
تاکسی های آنلاین‌ در مظان جاسوسی !!
اندرویدی ها برای شناسایی صوت آماده باشند
اندرویدی ها برای شناسایی صوت آماده باشند
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )