مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای «طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی» تا یک هفته آینده خبر داد.

 

نت شهر: عباس هاشمی با بیان اینکه در این طرح خریداران می‌توانند با دریافت کارت اعتباری و مراجعه به فروشگاه‌های اعلام‌شده نسبت به خرید کالاهای با کیفیت ایرانی اقدام کنند، گفت: نرخ سود این تسهیلات 12 درصد است و فاز اول این طرح که با همکاری بانک مرکزی انجام می‌شود، شامل حقوق‌بگیران و بازنشستگان دولتی است.

وی تصریح کرد: از آنجا که تاکید وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت بر اجرای سریع این طرح بوده است، به گونه‌ای عمل شد تا مراحل اعتبار سنجی متقاضیان در بانک‌ها به حداقل برسد.

وی تاکید کرد: در این طرح کالاها از لحاظ کیفیت، قیمت و دوام و نیز خدمات پس از فروش گزینش‌شده هستند و بدین ترتیب با وجود امکان انتخاب کالا برای مشتریان، فضای رقابتی عادلانه‌ای برای فروش ایجاد می‌شود.

هاشمی اعتبار این کارت‌ها را از زمان دریافت تا آغاز فرایند خرید دو ماهه اعلام کرد و گفت: باز پرداخت اقساط کالاهای خریداری شده در این طرح طی 24 قسط تعیین شده است.

این مقام مسئول افزود: شیوه‌نامه، فهرست کالاها، واحدهای تولیدی و چگونگی انجام کار با بانک مرکزی هماهنگ شده است و احتمالا ظرف یک هفته آینده اجرایی شود.

مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی صنعت،‌معدن و تجارت با اشاره به طرح‌های قبلی با سقف 8 میلیون تومان تحت عنوان خرید کالای مصرفی با دوام ایرانی و وام ازدواج 3 میلیون تومانی با تسهیلات کالایی گفت:‌ به دلیل برخی مشکلات و آماده نبودن زیرساخت‌های لازم و آمادگی نداشتن واحدهای تولیدی، این نوع از پرداخت‌ها با استقبال کمتری روبرو شد.

وی با بیان اینکه این طرح با دستور رئیس‌جمهوری و مصوبه شورای پول و اعتبار به انجام می‌رسد، تصریح کرد : ما به عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت فهرست کالاهایی را که مشمول این طرح می‌شوند، از لوازم خانگی برقی و گازسوز، فرش و موکت، مصنوعات چوبی و مبلمان و سرویس خواب و بخشی از صنایع معدنی مانند چینی‌آلات، کاشی و سرامیک به اضافه واحدهای مشارکت‌کننده و واحدهایی که موجودی انبار خود را اعلام کرده بودند به بانک مرکزی ارائه داده‌ایم.

او تاکید کرد: برای جلوگیری از هرگونه تخلف شناسایی تولید‌کننده، شناسه کالا و مرکز فروش مشخص و خرید به صورت کاملاً شفاف و به واسطه تراکنش‌ها قابل انجام است و پول مستقیم به حساب واحد تولیدی واریز می‌شود.

به گفته هاشمی این طرح به صورت کارت اعتباری و حتما برای خرید کالای ایرانی است و بر اساس شیوه‌نامه طرح، هر شخص می‌تواند تنها یک کارت تهیه کند.

منبع: آنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/01
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/01
ماجرای دونرخی شدن بنزین چیست؟ آیا بنزین گران خواهد شد؟ | سهمیه بندی بنزین ۹۷
ماجرای دونرخی شدن بنزین چیست؟ آیا بنزین گران خواهد شد؟ | سهمیه بندی بنزین ۹۷
تاریخ دقیق واریز مستمری کمیته امداد 97 | چرا مستمری کمیته امداد واریز نشده
تاریخ دقیق واریز مستمری کمیته امداد 97 | چرا مستمری کمیته امداد واریز نشده
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )