ماه ها قبل از فروش اولین موج هدست های واقعیت مجازی مدرن، Palmer luckey بنیان گذار بخش واقعیت مجازی Oculus، اشکالی را تشخیص داد که ممکن بود برای مدتی استفاده از آن ها را متوقف کند. Luckey در حساب توییتر خود نوشت: "به زودی کابل ها برای مدتی طولانی مانع بزرگی در صنعت VR خواهند بود...، تا قبل از آنکه صنعت VR در کامپیوتر به صورت وایرلس نشود، VR موبایل همچنان موفق خواهند بود."

 

منظور Luckey از VRمتحرک، دستگاه هایی نظیر Google Cardboard و Samsung Gear VR است که این دومی یا همکاری شرکت Oculus ساخته شده است. این هدست ها به منظور تأمین قدرت نمایش و پردازش به گوشی های هوشمند سازگار تکیه می کنند. در حالیکه Rift، دستگاه پرچم دار Oculus، یک صفحه نمایش تلفیقی دارد و لازم است به یک کامپیوتر قدرتمند متصل شود. هدست های واقعیت مجازی متحرک دارای امتیاز استفاده به عنوان واحد های وایرلس مستقل هستند، اما هدست های سیمی نظیر Rift و پلی استیشن VR سونی قادر به ارائه تجارب پیشرفته تر خواهند بود.

 

Luckey می گوید: "هم طراحی سخت افزار و هم نرم افزار با این محدودیت های ذهنی دارای اهمیت است. کاربران واقعی به خدمتگزار کابل نیاز ندارند و من این را به عنوان کسی که ساعت ها در خدمت کابل ها بودم و برای غوطه ور نگه داشتن کاربران، کابل ها را در اطرافشان می رقصاندم، می گویم."

 

با هدست های VR سیمی، اگر کاربران در موقعیتی قرار بگیرند که لازم باشد بایستند یا دور خود حرکت کنند، ممکن است خیلی سریع سردرگم شوند. Oculus بارها واقعیت مجازی را به "تجربه ی نشسته" در تجسم کنونی خود توصیف کرده است، تا حدودی به دلیل اینکه به عنوان مثال وقتی شما می خواهید به سادگی سر خود را تکان دهید، سیم ها کوچکترین مشکل هستند.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
محتویات روز عرضه Red Dead Online بازی Red Dead Redemption 2 معرفی شد
محتویات روز عرضه Red Dead Online بازی Red Dead Redemption 2 معرفی شد
FIFA یا PES؛ کدام یک در ایران محبوب‌تر است؟
FIFA یا PES؛ کدام یک در ایران محبوب‌تر است؟
مشکلات آپدیت جدید کلش | مشکلات اپدیت تاون هال 12 | تاون هال 12 کلش اف کلنز town hall 12
مشکلات آپدیت جدید کلش | مشکلات اپدیت تاون هال 12 | تاون هال 12 کلش اف کلنز town hall 12
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )