پیش افتادن حزب اردوغان در نتایج اولیه انتخاباتنتایج اولیه انتخابات زودهنگام پارلمانی ترکیه از پیش افتادن حزب حاکم عدالت و توسعه حکایت دارد.

نت شهر:به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، شبکه های خبری "ان تی وی" و "سی ان ان ترک" اعلام کردند که با شمارش 42 درصد از آرا، حزب عدالت و توسعه با کسب 53.4 درصد کمی بیش از نیمی از آرای شمارش شده، از دیگر احزاب پیش افتاده است. البته این به معنای دستیابی قطعی این حزب به اکثریت مطلق آرا در مجلس نمایندگان نیست؛ زیرا اگر حزب حاکم نتواند به اکثریت قطعی آرا دست یابد باید مانند دوره قبل برای تشکیل دولت ائتلافی اقدام کند امری که در آن دوره به شکست انجامید و انتخابات زودهنگام پارلمانی برگزار شد.
نامزدهای شرکت کننده در این انتخابات برای تصاحب 550 کرسی پارلمان ترکیه با یکدیگر رقابت می‌کنند.
حزب خلق جمهوری خواه (سوسیال دموکرات) پس از دستیابی به 22.1 درصد آرا، در جایگاه دوم قرار گرفت و پس از آن حزب دموکراتیک خلقها (وابسته به کردهای ترکیه) با 11.4 درصد آرا در جایگاه سوم قرار دارد.
حزب عدالت و توسعه در انتخابات هفتم ژوئیه گذشته با کسب 40.6 درصد آرا، برای نخستین بار از سال 2002، اکثریت مطلق را از دست داد.

تگ ها:
مطالب مرتبط
جزئیات انتقاد نماینده سرپل ذهاب از هلال احمر| انتقاد فرهاد تجری از  سوءمدیریت هلال احمر در سرپل ذهاب
جزئیات انتقاد نماینده سرپل ذهاب از هلال احمر| انتقاد فرهاد تجری از سوءمدیریت هلال احمر در سرپل ذهاب
فیلم نشست خبری کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش ایرانی | آیا چینی‌ها در حادثه کشتی سانچی مقصر بودن
فیلم نشست خبری کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش ایرانی | آیا چینی‌ها در حادثه کشتی سانچی مقصر بودن
متن نامه 170 نماینده مجلس شورای اسلامی  به روسای سه قوه|  جزئیات خواسته 170 نماینده از سه قوه برای حمایت از پیام رسان داخلی
متن نامه 170 نماینده مجلس شورای اسلامی به روسای سه قوه| جزئیات خواسته 170 نماینده از سه قوه برای حمایت از پیام رسان داخلی
نظرات