طبق یک نظرسنجی صورت گرفته، برای چهارمین ماه متوالی، فروش رایانه های لوحی کاهش یافت، چرا که خریداران به دستگاه ها یا جایگزین های دیگری روی آورده اند.گزارش ردیاب بازار IDC، حاکی از کاهش 12.6 درصدی سال به سال فروش تبلت با وجود عرضه ی 48.7 دستگاه، است.تحلیل گران IDC بیان داشتند که دارندگان تبلت ها به اندازه ی گذشته، دستگاه هایشان را تعویض نمی کنند.  برخی به گوشی های هوشمند بزرگ یا فبلت ها، برخی به کامپیوترهای شخصی سبک روی آورده اند که صفحه کلید برخی از آن ها قابلیت جدا شدن را دارد.

 

Ryan Reith، تحلیلگر IDC بیان کرد که  "بیش از چهار سال است که همچنان بازخوردهای کاربران نسبت به تبلت هایشان را دریافت می کنیم. ما بر این باوریم که تبلت سنتی در جهان محاسبات دارای جایگاهی می باشد، با این حال، از آن جا که اسمارتفون ها روند رو به رشدی را پیش گرفته اند و هر روز نیز بزرگ تر و کارآمدتر می شوند، نیاز به تبلت هایی با ابعاد کوچکتر، کمتر احساس می شود. به نظر می رسد که با کاهش حجم نقل و انتقال صورت گرفته در طول چهار دوره ی متوالی، بازار در حال گذار قرار داشته باشد."

 

IDC بیان داشت: اپل که در سال 2010 با ورود آی پدهایش، بازار را تحت تاثیر خود قرار داد و در راس فروش محصولات فروشگاهی قرار داشت، سهم بازارش به 20.3 درصد کاهش یافته است و درصد تعداد آی پدهای فروخته شده اش به 19.7 درصد کاهش یافته است.

 

سامسونگ کره جنوبی با 16.5 درصد از سهم بازار، در جایگاه دوم قرار گرفته، با این که تعداد واحدهای فروخته شده با رقم هشت میلیون به 17 درصد رسیده است.

IDC اظهار داشت که پایه ی نصب جهانی تبلت ها در پایان سال گذشته، 581.9 میلیون بوده است که نسبت به 36 درصد سال 2013 با کاهش همراه بوده است.

 

به گزارش IDC، "با وجود بازارهای جاافتاده ای همچون آمریکای شمالی، اروپای غربی و آسیا/اقیانوسیه با 100 میلیون تبلت فعال در هر منطقه، فرصت های ارتقا در حال کاهش می باشد."

 

اپل به دنبال راهی برای ایجاد جایگاهی خاص و ویژه در بازار تبلت با ورود iPad Pro خود به بازار می باشد که دارای صفحه کلیدی است که قابلیت جدا شدن را دارد و انتظار می رود که ماه آینده به حراج گذاشته شود، در حالی که سامسونگ دارای تبلت مشابهی با نام Tab S2 می باشد.

 

آمار IDC نشان می دهد که پس از این دو فروشنده ی بزرگ، لنووی چین با 6.3 درصد از سهم بازار در جایگاه سوم و ایسوس تایوان (چهار درصد) و هوآوی چین (3.7 درصد) در جایگاه های بعدی قرار دارند.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
اولین و احتمالا ارزان ترین تبلت های ویندوز 10 موبایل
اولین و احتمالا ارزان ترین تبلت های ویندوز 10 موبایل
تخفیف تبلت جدید سرفیس در روز کریسمس
تخفیف تبلت جدید سرفیس در روز کریسمس
ارتباط بازی های تبلت با تکامل دوران کودکی
ارتباط بازی های تبلت با تکامل دوران کودکی
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )