شرکت مرسدس بنز چندین سال است که  روی سری خودرو های مفهومی مستقل خود با نام "ویژن" کار می کند. این شرکت خودرو سازی در آخرین نمایشگاه خودرو، مدل ویژن توکیو (Vision Tokyo) که به طور ویژه برای عاشقان خودرو در شهرهای بزرگ طراحی شده است را به نمایش گذاشت. 

 

در این نمایشگاه، شرکت آلمانی مرسدس بنز از خودروی یک پارچه خود به نام "ویژن" برای جلب توجه جوانان پایتخت ژاپن رونمایی کرد. فضای داخلی خودرو جا دار و راحت است. همچنین وجود چرخ های بزرگ در اطراف آن نشان از فضای بزرگ مورد نیاز هنگام گردش است که شاید برای مسافرت های خارج از شهر چندان مناسب به نظر نرسد.

Mercedes Vision 5مرسدس بنز یکی از آخرین شرکت ها خودرو سازی است که تلاش می کند با ارائه خودروی مفهومی خود نظر نسل جدید مردم ژاپن که به خودرو علاقه ای نشان نمی دهند، را جذب کند. بسیاری از شرکت های خودرو سازی هم اکنون با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند و در تلاشند محصولات خود را به طریقی در بازار این کشور عرضه کنند. علاوه بر مرسدس بنز، شرکت خودروسازی داخلی نیسان نیز خودروی الکتریکی تیترو فور دیز (Teatro For Dayz) را برای این نسل مأنوس با شبکه های اجتماعی، به نمایش گذاشت.

Mercedes Vision 4از ویژگی های خاصی طراحی مرسدس بنز جدید می توان به طراحی صندلی های آن اشاره کرد. در این خودرو نحوه چینش سنتی و معمول صندلی ها حذف شده و به جای آن مبل هایی با چینش بیضی شکل در داخل آن قرار داده شده است.این کار به این جهت است که در آینده، زمانی که خودرو ها خودشان بتوانند رانندگی کنند، دیگر نیازی به تعیین مکان مخصوص برای راننده وجود نخواهد داشت. البته در صورت نیاز صندلی راننده از وسط مبلمان ها بالا خواهد آمد!

Mercedes Vision 3همچنین صفحه نمایش به کار رفته در اطراف بدنه این خوردو تصاویری 360 درجه از اتفاقات مهم در اطراف خودرو و محیط به سرنشینان نمایش می دهند. شاید فکر کنید وجود چنین صفحه نمایشی در خودرو دیگر نهایت سرگرمی را برای سرنشینان به ارمغان می آورد ! در واقع این خودرو پا را هم از این فراتر گذاشته و روشی دیگر برای سرگرم کردن سرنشینان پیدا کرده است. وجود صفحات مخصوص در کف و سقف خودرو امکان ایجاد یک تصویر هولوگرام را درست در وسط 5 صندلی ایجاد می کند. این تصویر هولوگرامی به حرکات دست واکنش نشان داده و در واقع می توان آن را با دست تغییر داد، درست همانند آنچه تونی استارک (Tony Stark) در فیلم مرد آهنی انجام می دهد! این هولوگرام می تواند اپلیکیشن، بازی، نقشه و دیگر اطلاعات دیگر را اجرا کند.

Mercedes Vision 2طراحی خارجی این خودرو نیز در نوع خود جالب توجه است. این خودرو با رنگ نقره ای خود همانند یک گلوله بزرگ چرخ دار است هر چند که از داشتن سرعت خارق العاده یک گلوله بی بهره است. این خودرو از یک موتور دوگانه الکتریکی هیدروژنی بهره می برد که می تواند به صورت بدون سیم شارژ شده و 980 کیلومتر را بپیماید. 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )