پاسخ با تأخیر به سؤالات درباره ی سرنوشت کاوشگر وویجر 1سه سال پیش، اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا اعلام کرد که کاوشگر وویجر 1 (Voyager 1) از منظومه شمسی خارج شده است. ناسا سریعاً این موضوع را تکذیب کرد. سپس، یک سال بعد ناسا اعلام کرد که بله، در واقع کاوشگر وویجر 1 منظومه شمسی را ترک کرده است. این بحث هنوز در بعضی جوامع علمی شدت دارد اما یک مطالعه ی جدید در دانشگاه نیو همپشایر (New Hampshire) به درستی بادهای خورشیدی را بر روی بادبان های مخالف کشید.

 

بخشی از مشکل این است که پژوهشگران انتظار مشاهده ی یک تغییر در جهت گیری میدان مغناطیسی که وویجر 1 از میان آن عبور می کرد، داشتند. این تغییر جهت اتفاق افتاد اما آن چیزی که آن ها انتظار داشتند نبود. این تغییر جهت 40 درجه بیشتر از بهترین برآورد های محققان بوده است. به نظر می رسد تیم دانشگاه نیو همپشایر، با توجه به داده های 4 فضاپیمای مشاهده گر مختلف، این مسئله را حل کرده است.

 

پرتاب موشکی با نام کاوشگر Interstellar Boundary در سال 2008 وجود یک نوار انرژی و ذرات با نام نوار IBEX را آشکار کرد. وویجر 1 با استفاده از داده های این نوار، مکان شمال مغناطیسی صحیح را تعیین کرد اما در حال حاضر در یک منطقه عجیب از فضا، جایی که میدان های مغناطیسی دور از شمال مغناطیسی صحیح می چرخند، در حرکت است.

 

خلاصه، وویجر 1 در فضای بین ستارگان قرار دارد و این یک موضوع خیلی عجیب درباره ی آن است. این مقاله نشان می دهد فضایی آرام تر در پیش روی وویجر 1 قرار دارد و این بدین معناست که ناسا اطلاعات ناب تری را طی حدود یک دهه برای پایان دادن به این بحث، به دست خواهد آورد.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
مطالب مرتبط
چگونه هزینه اینترنت خود را کاهش دهیم؟ بهترین راه برای کاهش هزینه های گزاف اینترنت
چگونه هزینه اینترنت خود را کاهش دهیم؟ بهترین راه برای کاهش هزینه های گزاف اینترنت
اینترنت 4G در ماه راه اندازی می شود
اینترنت 4G در ماه راه اندازی می شود
تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت ADSL | تعرفه‌های وزیر ارتباطات  در مورد اینترنت ADSL
تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت ADSL | تعرفه‌های وزیر ارتباطات در مورد اینترنت ADSL
تبلیغات
loading...
نظرات