فیسبوک اعلام کرده است قصد دارد ویژگی جدیدی به نام "فروشگاه محلی" (Local Market) را مورد آزمایش قرار دهد. فروشگاه محلی در واقع همانند سایت کریگزلیست (Craigslist) مکانی برای خرید و فروش اجناس و ارائه سرویس های مختلف است. این ویژگی که هنوز در مرحله آزمایش قرار دارد و به طور عمومی در دسترس قرار نگرفته، به کاربران امکان می دهد محصولات مختلفی از قبیل خودرو، لباس، لوازم منزل، کتاب و ... خرید و فروش کنند. 

Facebook Testing Local Market Buying And Selling Feature 5اوایل امسال فیسبوک ویژگی جدیدی به نام گروه های فروش (Sale Groups) را راه اندازی کرد که در آن کاربران می توانستند فهرستی از قیمت ها و مکان های فروش را برای فروش اجناس و محصولات خود بیابند. به نظر می رسد فروشگاه محلی راهی جدید برای جستجو کردن در شاخه های مختلف بدون نیاز به ماندن در یک گروه خاص باشد.

Facebook Testing Local Market Buying And Selling Feature 3فروشگاه محلی دارای دسته بندی های مشخصی مانند خانگی، ورزشی، اسباب بازی و کتاب دارد و در صورتی که کاربران محصول مورد نظر خود را بیابند، می توانند با کلیک کردن بر روی گزینه "پیام دادن جهت خرید" با فروشنده تماس داشته باشند.

 

یکی از مسئولین فیسبوک در مصاحبه ای از طریق ایمیل گفته است: "ما هنوز در مراحل اولیه آزمایش روش های جدید هستیم تا افراد بیشتری بتوانند به راحتی محصولات مورد نظر خود را از دیگر کاربران حاضر در فیس بوک خریده یا به آن ها بفروشند"

Facebook Testing Local Market Buying And Selling Feature 2این اقدام فیس بوک تا اینجای کار با سیاست های تجاری این شرکت همخوانی داشته است. این شبکه اجتماعی پیش تر اعلام کرده بود قصد دارد بخش فروشگاه (Shop) سایت را گسترش داده تا محصولاتی که کسب و کار های مختلف برای صفحات خود به فروش می رسانند، را تحت پوشش قرار دهد. همچنین فیسبوک گفته بود در حال بررسی این ایده است که فهرستی از اقلام به فروش رفته در گروه های موجود در این بخش را به نمایش گذارد. به نظر می رسد فروشگاه محلی راهی برای عملی کردن این ایده است.

 

این اقدام جدید فیسبوک همچنین با تصمیم گیری جدید این شرکت مبنی بر امکان پیام رسانی کاربران ناشناس (غریبه) به یکدیگر بدون داشتن فیلتر و لزوم مراجعه به بخش "Other Folders" در بخش پیام ها، هم راستا است. قطعاً بدون اعمال چنین تغییراتی در سیستم پیام رسانی فیس بوک، ویژگی "پیام برای خرید" عملاً غیر قابل استفاده می شد.

Facebook Testing Local Market Buying And Selling Feature 6همچنین در ماه مارس فیسبوک ویژگی جدیدی به نام پرداخت همتا به همتا (Peer to peer payment) در مسنجر خود ارائه کرد که بر اساس آن خریدار و فروشنده می توانند به راحتی از طریق پیام رسانی، مبادلات خود را انجام دهند. 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )