نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو معتقدند که شرایط بی‌سابقه‌ای در بازار خودرو نسبت به سال‌های گذشته حاکم است و خرید و فروش در این بازار به حداقل رسیده است.

 

نت شهر: در حال حاضر فعالان بازار، عدم استقبال و تمایل برای خرید خودرو را قیمت‌های موجود در بازار عنوان می‌کنند و تاکید دارند که نبود همخوانی میان کیفیت و قیمت تولیدات داخلی باعث شده که اعتماد مشتریان به بازار خودروهای تولید داخل کاهش یابد.

در این شرایط، دولت برای تحریک بازار خودرو، درصدد پرداخت وام 25 میلیون تومانی است و به نظر می‌رسد تنها راه خروج این بازار از رکود را تحریک تقاضا و افزایش قدرت خرید مردم دانسته است. اگرچه هنوز پرداخت وام 25 میلیون تومانی آغاز نشده است، اما بنا به گفته کارشناسان بازار خودرو، با توجه به اقساط و سود احتمالی پرداختی برای این وام، احتمالا استقبال از این وام زیاد نخواهد بود.

با این وجود، بنا به گفته مقامات بانکی، احتمالا وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو از 15 آبان‌ماه قابل پرداخت باشد. براساس آنچه که رییس‌کل بانک مرکزی عنوان کرده، این تسهیلات تا 80 درصد و حداکثر تا 25 میلیون تومان قیمت خودرو را تامین کرده و با دوره هفت ساله پرداخت می‌شود.

به‌هرحال این سیاست با وجود این‌که با هدف افزایش تقاضا و قدرت خرید مردم در پیش گرفته شده، اما به دلیل این‌که بازار خودرو با رکودی عمیق دست به گریبان است، خبرهای این‌چنینی که می‌تواند شرایط را تغییر دهد نیز تاکنون با واکنش سرد بازار مواجه شده است و خرید و فروش در حداقل ممکن قرار دارد.

رضا علوی، از فعالان بازار خودرو معتقد است که هنوز رکود در بازار ادامه دارد و در عین حال، به دلیل ایام محرم، بازار خودرو بیشتر از قبل دچار رکود شده است.

بر این اساس، گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که هم‌اکنون قیمت سمند SE در بازار 27 میلیون و 200 هزار تومان، سمند LX حدود 29 میلیون و 400 هزار تومان، پژوپارس سال 35 میلیون تومان و پژو206 تیپ 2 حدود 31 میلیون و 900 هزار تومان است.

همچنین پراید 111SE با قیمت 20 میلیون و 100 هزار تومان، تیبا SX یورو4 با قیمت 24 میلیون و 600 هزار تومان و تیبا2 هاچ‌بک SX با قیمت 25 میلیون و 600 هزار تومان فروخته می‌شود.

منبع: خبرآنلاین

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
تاریخ دقیق واریز مستمری کمیته امداد 97 | چرا مستمری کمیته امداد واریز نشده
تاریخ دقیق واریز مستمری کمیته امداد 97 | چرا مستمری کمیته امداد واریز نشده
شرایط دریافت وام مسکن برای مالکان غیر شش‌دانگی
شرایط دریافت وام مسکن برای مالکان غیر شش‌دانگی
قیمت انواع مسکن + قسط | قیمت اوراق تسهیلات مسکن | میزان اوراق وام جعاله
قیمت انواع مسکن + قسط | قیمت اوراق تسهیلات مسکن | میزان اوراق وام جعاله
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )