ازدواج یک گام بزرگ است، اما سازگاری شخصی طرفین شاید تنها بخشی از ضرورت‌ها باشد.

 

نت شهر: همخوانی طرفین از لحاظ مالی نیز می تواند به همان اندازه مهم باشد، در حالی که بسیاری از زوج‌ها تحقیقات لازم برای بررسی میزان سازگاری اقتصادی بین خود را نادیده می‌گیرند. انجام گفتگوهای اولیه در مورد مسائل مالی (حساب، سرمایه گذاری، بازنشستگی) کمک خواهد کرد که آینده مالی خود را به کمک یکدیگر بسازید.

صحبت
باز نگه داشتن راه ارتباط و گفت‌وگو در هر رابطه‌ای مهم است، به خصوص در ازدواج. با اینکه به نظر می‌رسد عشق عامل تعیین کننده در موفقیت ازدواج باشد، اما وقتی بحث بر سر یکی از بزرگترین موانع سر راه موفقیت زناشویی یعنی پول باشد، عشق نقش کمرنگی دارد. مشکلات مالی و نداشتن برنامه ریزی مالی می‌تواند به هر زندگی مشترک عاشقانه‌ای ضربه بزند به خصوص اگر طرفین قبل از «بله» گفتن، در مورد آینده‌ی مالی و اقتصادی با یکدیگر صحبت نکرده باشند. در واقع نقطه‌ی شروع زندگی زناشویی به انتظارات طرفین از یکدیگر برمی‌گردد و باید در مورد جزئیات اشتراکات مالی توافق حاصل شود. بخش کاری و اقتصادی برنامه‌های طرفین که یکی از خسته‌کننده‌ترین جنبه‌های توافق‌ها در زندگی مشترک است، در پایه‌ریزی برای ساخت آینده‌ی مشترک اهمیت بالایی دارد.

شما در آستانه‌ی ایجاد شیوه‌ی زندگی مخصوص خودتان هستید و چیزهایی که به نظرتان بااهمیت بودند مانند غذا خوردن در بیرون و خرید از مکان‌های خاص ممکن است هیچ ضرورتی نداشته باشند. اگر زودتر برای برنامه ریزی مالی دست به کار شوید، انتخاب‌های بهتری خواهید داشت. اگر حتی در مورد نوع ظروف چینی تصمیم گرفته‌اید اما هنوز راجع به اینکه چه کسی مسئولیت حساب بانکیتان را بر عهده خواهد گرفت فکری نکرده‌اید، احتمالاً باید کمی دست نگه دارید و در این باره بیشتر صحبت کنید. بحث در مورد نظرات شما درباره پول، برنامه ریزی مالی و اینکه این نظرات چطور زندگیتان را تحت تأثیر قرار می‌دهند مهم است، خواه این بحث به شکل یک مجموعه گفت‌وگو باشد و خواه به صورت یک صحبت طولانی. اینکه شما در رؤیای مالکیت خانه‌ی ایده‌آلتان باشید ولی بعدها متوجه شوید که همسرتان علاقه‌ای به مایملک ندارد خوشایند نیست. یکی از بزرگترین مشکلات، از عدم درک متقابل نظرات یکدیگر در مورد پول و تاریخچه‌ی آن ناشی می‌شود. همه‌ی ما چیزهایی در مورد پول یاد گرفته‌ایم…و این قسمت خاستگاه بسیاری از اختلافات و مشکلات زوج‌ها است.

تقسیم مسئولیت
به اشتراک گذاشتن اطلاعات، تقسیم مسئولیت را به همراه دارد. ممکن است یکی از شما این تصور را داشته باشد که کنترل مخارج در دست او خواهد بود و این می‌تواند باعث اختلافات آینده شود. گذشته از مسائل اعتماد و حق هر دو طرف برای دسترسی برابر به دارایی، دلایل عملی برای تقسیم وظایف میان زن و شوهر وجود دارد. تغییرات در وضع اشتغال یکی از طرفین، می‌تواند باعث نیاز به تغییر زمان اختصاص داده شده به بررسی وضعیت روزانه حساب‌های بانکی شود و بیماری، معلولیت و یا مرگ یکی از طرفین می‌تواند به طور چشمگیری وضعیت مالی خانواده‌ها را تغییر دهد. به نظر این طور صحیح است که هر دو طرف تمام کارها را انجام دهند، شما باید کارها را با هم انجام دهید؛ باید جلسات مشترک داشته باشید و درباره برنامه ریزی مالی با یکدیگر صحبت کنید و از انجام هیچ کاری شانه خالی نکنید، از پرداخت قبض‌ها گرفته تا بیمه و … . با دقت در زندگی خیلی از افراد متوجه می‌شوید که چگونه آنها به کمک تلاش مشترک، از دوران جوانی، توانسته‌اند ثروت خیلی بیشتری جمع و پس‌انداز کنند.

بدهی: حقیقت آشکاری که بسیاری آن را نادیده می‌گیرند
شما و همسر آینده‌تان در حین صحبت در مورد آینده‌ی مالی، باید بدهی‌های فعلی خود را نیز کاملاً در نظر داشته باشید. از کارت‌های اعتباری گرفته تا وام‌های دانشجویی، بدهی‌هایی که نادیده گرفته می‌شوند می‌توانند به یک مشکل جدی برای زوج‌های جوان تبدیل شوند. یکی از اهدافی که باید قبل از ازدواج تعیین شود بهبود و افزایش موجودی حساب است. این کار شامل پرداخت اقساط وام و بدهی‌ها می‌شود. در صورتی که با به تأخیر انداختن ازدواج طرفین می‌توانند موجودی خود را بهبود بدهند، بهتر است این کار انجام شود. ممکن است بدهی‌های شما به صورت اقساط باشند، اما به هر حال این بدان معنی نیست که باید در صرفه‌جویی و پس‌انداز برای زمان بازنشستگی تعلل کنید.

زودتر پس‌انداز کردن را شروع کنید
ممکن است هنوز تشکیل خانواده هم نداده باشید ولی متخصصان توصیه می‌کنند در هنگام برنامه ریزی مالی ، زمانی را در نظر داشته باشید که فرزندانتان نیز بچه‌دار شده‌اند. هر چه زودتر شروع به پس‌انداز برای دوران بازنشستگی کنید، در آینده راحت‌تر خواهید بود. حساب و کتاب‌های بهره‌ های بانک را داشته باشید. بسیاری از افراد دیر شروع به پس‌انداز بلندمدت می‌کنند، این کار باید هرچه سریعتر انجام شود. داشتن یک حساب بازنشستگی می‌تواند در کاهش هزینه‌های مالیاتی بلندمدت مفید باشد و داشتن حساب‌های مشترک به حفظ دارایی‌های زوج‌های جوان کمک می‌کند. شاید ساده‌ترین راه پس‌انداز پول، از طریق کارفرمای شما باشد. همواره سرمایه‌گذاری‌های مخصوص زمان بازنشستگی شرکت ها و بیمه های مختلف را که مشمول کاهش مالیات می‌شوند در نظر داشته باشید، چرا که این مالیات‌ها بخشی از درآمد شما هستند و اگر این کار را نکنید، آنها را از دست می‌دهید. در برنامه ریزی مالی خود، پس‌اندازهای منظم کوتاه و بلندمدت، هزینه‌های خیریه و پس‌اندازهای مربوط به دوران بازنشستگی (هم از طریق کارفرما و هم مستقل) را قرار بدهید. با مدیریت واقع‌بینانه‌ی مخارج سالانه‌ای همچون مسافرت‌ها و خرید اتومبیل، می‌توانید آینده‌ی روشنی را رقم بزنید. کسانی که اینگونه عمل می‌کنند، در نهایت پس‌انداز خوبی دارند و معمولاً در سنین پایینی (40 تا 45 سال) می‌توانند نگران بازنشستگی نباشند و خودشان درآمد دوران بازنشستگی خود را برنامه‌ریزی کرده اند.

منبع: phoe

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا وقتی که پلک می زنیم دید ما تار نمی‌شود
چرا وقتی که پلک می زنیم دید ما تار نمی‌شود
استارتاپ چیست و چگونه یک استارتاپ راه بیندازیم؟
استارتاپ چیست و چگونه یک استارتاپ راه بیندازیم؟
چگونه روی محیط اطراف مان اثرگذار شویم
چگونه روی محیط اطراف مان اثرگذار شویم
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )