به گزارش RT News، آژانس فضایی فدرال روسیه با نام عمومی Roscosmos، به تازگی از برنامه خود برای فرستادن انسان به ماه در سال 2029 خبر داد. این بخشی از هدف نهایی این آژانس برای ایجاد و حفظ یک ایستگاه قمری است. ولادیمیر سولنتسف، رئیس بخش Roscomsos Energia، در یک کنفرانس فضا و تکنولوژی در مسکو به این موضوع اشاره کرد که آن ها برای انجام این مأموریت هم اکنون در حال ساخت فضاپیمایی هستند؛ اولین پرواز این فضاپیما به فضا در سال 2021 خواهد بود.

 

به گفته ی سولنتسف، بعد از این پرواز اولیه، برنامه این است که این فضاپیما در سال 2023 در سکوی ایستگاه فضایی بین المللی قرار بگیرد. سپس، قبل از آنکه سرانجام در سال 2029 فضانوردان را به ماه بفرستد، ایستگاه فضایی Roscosmos یک نسخه بدون سرنشین از این فضاپیما را به آنجا خواهد فرستاد.

 

به نظر می رسد که احتمالاً آژانس فضایی اروپا نیز در این مسیر با Roscosmos همراه باشد. دو هفته پیش BBC News گزارش داد که آژانس فضایی اروپا (ESA) درباره همکاری برای ارسال یک فرودگر (Lander) به قطب جنوبی ماه با Roscosmos مذاکره کرده است. این مأموریت با نام لونا 27 (Luna 27)، اولین نمونه از سری مأموریت هایی است که عاقبت انسان را به سطح ماه باز می گرداند. Bérengère Houdou، رئیس بخش اکتشافات ماه در ESA می گوید: "آرزوی ما بردن فضانوردان اروپایی به ماه است. در حال حاضر بحث هایی در سطح بین المللی برای همکاری های گسترده درباره نحوه رفتن به ماه وجود دارد."

 

لونا 27 می تواند بخشی از برنامه اکتشافی Luna-Globb روسیه باشد که برای بنیانگذاری یک پایگاه قمری روباتیک بر روی ماه از طریق یک سری لندر یا فرودگر، می کوشد. Luna-Globb در اصل در سال 1997 معرفی شد، اما تاریخ شروع برنامه دائماً به تعویق می افتاد، ظاهراً اولین مأموریت لندر به زمانی در سال 2024 موکول شده است. برنامه Luna- Globb شامل برنامه های مقدماتی دیگری نظیر لونا 25 و لونا 26 می شود که یک فرودگر به یکی از قطب های ماه و یک فضاپیما به مدار ماه ارسال خواهند کرد.

 

علاوه بر ESA و روسیه، برنامه اکتشافات ماه چین در سال 2007، برنامه Chang'e را راه اندازی کرد که می بایست مجموعه ای کاوشگر را به مدار ماه و سپس سطح ماه ارسال کند. Chang'e 3، اخیر ترین کاوشگر چینی، در سال 2013 با موفقیت و به آرامی بر ماه فرود آمد و این کشور تصمیم دارد در سال 2017 یک بازگشت مشابه به ماه انجام دهد. چین امیدوار است که کاوشگرهای Chang'e راه را برای ارسال انسان به ماه در اواسط 2020 هموار خواهند کرد. همچنین روسیه اظهار داشت که به همکاری با چین درمورد ایده مستعمره ی ماه علاقه مند است.

 

در ضمن، هدف ناسا همچنان سیاره مریخ است. این آژانس فضایی ایالات متحده برنامه دارد که زمانی در سال 2030 انسان ها را به سیاره سرخ بفرستد. مدیر ناسا، چارلز بولدن، درمورد جزئیات مأموریت ناسا صحبت کرد و تأکید کرد که ایالات متحده باید بر مریخ تمرکز کند.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )