مار پیتون یکی از قدرتمندترین شکارچیان حیات وحش است که برخی گونه‌های آن حتی قدرت بلعیدن تمساح را نیز دارند.

 

نت شهر: این بار اما یک مار پیتون پس از بلعیدن (تشی) جوجه تیغی می‌میرد که تصاویر آن تماشایی است.

  هنگام دوچرخه سواری ما شاهد مناظر جذابی هستیم. اما یک دوچرخه‌سوار از بخت بدش با یک مار پیتون روبه‌رو شد که شکمش به شدت متورم شده بود. میزان تورم شکم مار پیتون به قدری بود که انگار یک آهو را بلعیده است!
 
این مار پیتون نگون‌بخت در کنار ذخیره‌گاه طبیعی «لیک الاند» در آفریقای جنوبی دیده شد. شاید باورتان نشود، اما طول این مار پیتون 4 متر بود. این در حالی است که مار پیتون در بهترین شرایط می‌‎تواند طولی معادل 7 متر داشته باشد. بنابراین، طول این مار کمی از نصف حالت ایده‌ال بزرگتر بود. طول عمر مارهای پیتون نیز  حدود 25 سال در بهترین شرایط است.
 
نکته‌ی جالب در مورد این مارها میزان کش آمدن آن‌ها است. مار پیتون  می‌توانند هنگام بلعیدن طعمه، به اندازه‌های غیرقابل باوری جا برای آن باز کنند.

mar piton1

هیچ کس تا لحظه‌ی آخر حدسش را هم نمی‌زد که طعمه پیتون چیست. برخی می‌گفتند که احتمالا آهو است، چرا که شکمش زیاد باد کرده است. پس از اولین برش مشخص شد که این مار پیتون غول پیکر چه چیزی را شکار کرده است: یک (تشی) جوجه‌تیغی واقعا بزرگ. البته در همان اول کار نمی‌شد به راحتی حدس زد که طعمه یک جوجه تیغی بوده است.

شاید باورتان نشود، اما وزن آن جوجه تیغی 14 کیلوگرم بود. جوجه تیغی‌های غول‌پیکر تا 25 کلیوگرم هم می‌توانند رشد کنند.
 
این اولین بار نیست که مار پیتون  جوجه تیغی را شکار می‌کند، چرا که جوجه تیغی از جمله شکارهای مار پیتون هستند. احتمال اول این است که تیغ‌های جوجه‌تیغی اندام‌های درونی مار را شکاف داده است. فرضیه دیگر به افتادن مار پیتون از ارتفاع و سپس ورود تیغ‌های جوجه‌تیغی به اندام‌های درونی اشاره می‌کند. فرضیه دوم کمی محتمل‌تر به نظر می‌رسد.
 
مار پیتون  یکی از قویترین شکارچیان حیات وحش است. مثلا زمانی که پیتون با یک کروکودیل روبه‌رو می‌شود، احتمال باخت کروکودیل به مراتب بیشتر است. بدن مار به شکلی است که به او اجازه می‌دهد شکارهای بسیار بزرگتر از بدنش را بدون هیچ مشکلی ببلعد.

منبع: فرادید

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای رفت و آمد یک جاسوس سازمان سیا آمریکایی به خانه سیدامامی از زبان یک نماینه مجلس
ماجرای رفت و آمد یک جاسوس سازمان سیا آمریکایی به خانه سیدامامی از زبان یک نماینه مجلس
آیا آنفلوانزای پرندگان به تهران رسیده  | جزئیات مشاهده آنفلوانزا پرندگان در دریاچه چیتگر
آیا آنفلوانزای پرندگان به تهران رسیده | جزئیات مشاهده آنفلوانزا پرندگان در دریاچه چیتگر
جنگل ابر کجاست  | جنگل ابر در کدام استان است | قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی |  زیباترین نقاط ایران در شمال شرق کشورکجاست
جنگل ابر کجاست | جنگل ابر در کدام استان است | قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی | زیباترین نقاط ایران در شمال شرق کشورکجاست
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )