مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: استمرار حمایت رهبری از برجام منوط است به در نظر گرفته شدن تذکرات ایشان در نامه‌ای که خطاب به رییس‌جمهور نوشتند.

 

نت شهر: علی اکبر ولایتی در جمع خبرنگاران با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به رییس جمهور با بیان اینکه مساله هسته ای و توافق وین موضوعی بسیار مهم، حیاتی و استراتژیک است و در موضوعات مهم سیاسی داخلی و خارجی بر اساس قانون اساسی رهبری ورود پیدا می کنند، گفت: ایشان در این مسائل ورود پیدا کرده و مجریان را راهنمایی می‌کنند و در نامه اخیر شاهد بودیم برخی کاستی‌ها در اجرای توافق و نقایصی را تذکر دادند. امیدواریم در آینده اجرای توافق بدون کاستی انجام شود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد: استمرار حمایت رهبری در رابطه با برجام به این منوط است که آنچه ایشان تذکر فرمودند در نظر گرفته شود.

وی در خصوص اظهارات و موضع گیری‌های اخیر وزیر امور خارجه عربستان در رابطه با ایران با بی تجربه خواندن این مقام سعودی، گفت: متاسفانه وزیر خارجه عربستان به خود اجازه می دهد در هر امری که به او و کشورش مربوط نیست دخالت کند.

ایران به عنوان قدرت اول منطقه هر جا احساس کند همسایگان و متحدانش در معرض خطر توطئه از سوی کشورهای دیگر هستند ورود پیدا می کند. عربستان کشور بزرگی نیست که بتواند چنین برنامه ها و سیاست هایی را به تنهایی در منطقه علیه کشورهای مسلمان پیگیری کند بلکه به نمایندگی از برخی کشورها مثل آمریکا در حال طراحی و حمایت از تروریست ها در کشورهای مسلمان مثل یمن است.

ولایتی ادامه داد: متاسفانه بدون هیچ مجوز قانونی، شرعی و اخلاقی عربستان مردان بی دفاع یمن را به خاک و خون می کشد و آمریکا با سکوتش از آن حمایت می کند این در حالی است که ایران بر اساس درخواست کشورهای متحدش به یاری آنها شتافته است و همواره سیاست هایش به طور عادلانه و منطقی دنبال شده از جمله در رابطه با سوریه.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کرد: اظهارات بدون مبنا و ناپخته وزیر خارجه عربستان در دنیا مخاطبی ندارد و با این حرف ها حمایت آنها از تروریسم توجیه نخواهد داشت.

منبع: ایسنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
متن پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش در پی درگذشت دانش‌آموزان هرمزگانی
متن پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش در پی درگذشت دانش‌آموزان هرمزگانی
پیرزن نابینای بلغاری چه اتفاقاتی را برای پوتین و ترامپ در سال ۲۰۱۹ پیشگویی کرده است؟!
پیرزن نابینای بلغاری چه اتفاقاتی را برای پوتین و ترامپ در سال ۲۰۱۹ پیشگویی کرده است؟!
دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک |  کارمند گمرک خود اهل تسنن است
دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک | کارمند گمرک خود اهل تسنن است
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )