در فیلم بازگشت به آینده (Back to the future)، شخصیت مارتین مک فلای (Martin McFly) یا همان مارتی گوشه ای از آن چه در آینده ممکن است رخ دهد را به ما نشان داد. درست است که آنچه در فیلم به نمایش گذاشته شد به طور کامل به حقیقت نپیوسته ولی می توان گفت کفش های جادویی مارتی واقعاً وجود دارند.

 

اگر چه کفش The Mag در سال 2011 عرضه شد ولی متأسفانه قابلیت بستن خودکار بند کفش که در فیلم بازگشت به آینده نشان داده می شود، را نداشت. ولی جای نگرانی وجود ندارد. این کفش ها با قابلیت بستن خودکار بند کفش واقعاً در سال 2016 به بازار خواهند آمد.

 

Nikes power laced Back to the Future shoes arrive in 2016 2 مدیر بخش طراحی های مفهومی شرکت نایکی (تلفظ درست Nike)، تینکر هتفیلد (Tinker hatfield)، همان کسی که این کفش ها را طراحی کرده، در نامه ای به بازیگر شخصیت مارتین مک فلای یعنی مایکل جی فاکس (Michael J.Fox) گفت: "ابتدا وجود این کفش یک موضوع علمی تخیلی محسوب می شد، ولی اکنون ما مفتخریم که بگوییم این کفش از تخیل به واقعیت پیوسته است"

 

Nikes power laced Back to the Future shoes arrive in 2016 3سخن گوی شرکت نایکی (یا همان نایک) در مصاحبه خود گفت: "اولین کفش با قابلیت بستن خودکار بند در نیویورک عرضه می شود. فاکس نیز با شرکت نایکی برای عرضه محدود این کفش های ورزشی جدید همکاری کرده و در برنامه تلویزیونی Jimmy Kimmel Live tonight حضور یافت. در نتیجه بینندگان بسیاری شاهد رونمایی از کفش های "بازگشت به آینده" نایکی بودند. طبیعتا پیش از عرضه عمومی قیمتی برای این محصول گذاشته نشده است. هزینه فروش نمونه های اولیه آن از طریق مزایده نیز به موسسه The Michael J. Fox Foundation برای انجام تحقیقات در مورد بیماری پارکینسون تعلق می گیرد.

 

شرکت نایکی می گوید تکنولوژی بستن خودکار بند کفش هنوز در ابتدای راه بوده و کفش مگ (The mags) اولین محصول آن است. این شرکت هم اکنون در حال انجام آزمایشات بیشتر بر روی طیف گسترده تری از کفش های ورزشی است و امیدوار است بتواند این تکنولوژی را به کفش های اختصاصی وارد کند. مدیر عامل اجرایی نایکی، مارک پارکر  در مورد این کفش ها می گوید: "ما تخیل را به واقعیت تبدیل کردیم و فن آوری جدیدی را ارائه دادیم که می تواند به تمام ورزش کاران کمک کند. ما محصولات را با به تصویر کشیدن آینده خلق می کنیم. محصولاتی که زنده هستند، راحتند و زمانی که به آن ها نیاز دارید به شما کمک می کنند. محصولاتی که شما را احساس کرده و با شما سازگار می شوند." 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )