روبات مجازی نویسندهموتور جستجوی برتر روسیه، یاندکس (Yandex) اعلام کرده است که از دو شنبه هفته بعد پروژه آزمایشی خود به نام "خبر رسانی آینده" (newswire of the future) را اجرا می کند. در این پروژه از الگوریتم های کامپیوتری برای نوشتن مقالاتی کوتاه در مورد پیش بینی آب و هوا و ترافیک استفاده می شود. این پروژه که قرار است در ماه نوامبر به صورت جدی وارد عرصه رسانه ای شود، قادر خواهد بود مقالاتی کوتاه برای کسانی که این پروژه را دنبال می کنند، بنویسد. 

 

سر دفتر یاندکس در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه (AFP) گفته است: "ما این پروژه را یک خبرگزاری نمی دانیم. از نظر ما این پروژه یک نمونه اولیه آزمایشی از خبر رسانی های آینده و نمایی احتمالی از آنچه خبرگزاری ها به آن تبدیل خواهند شد، می باشد."

 

مدیر رسانه ای یاندکس نیز گفته است: "مقالات اولیه این سرویس در مورد پیش بینی آب و هوا و ترافیک راه ها و جاده ها خواهد بود. مسیر و هدایت اخبار نیز توسط الگوریتم های ما (یا همان روبات!) تعیین می شود.

 

این پروژه ابتکاری غول اینترنتی روسیه تنها یکی از پروژه های در حال اجرا در جهان است که جهت استفاده از کامپیوتر ها برای نوشتن مقالات تلاش می کند. شرکت آمریکایی Narrative Science برنامه ای طراحی کرده که قادر است اطلاعات مختلف را جمع آوری و تحلیل کند و سپس گزارش هایی به زبان انگلیسی ارائه دهد.

 

هم اکنون نیز خبرگزاری روسی اینترفکس (Interfax) از الگوریتم ها برای تأمین و نوشتن برخی از اخبار اقتصادی خود استفاده می کند. خبرگزاری آمریکایی اسوشیتد پرس (Associated Press) نیز از تکنولوژی تولید اخبار به صورت خودکار بهره می برد.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
مطالب مرتبط
چگونه هزینه اینترنت خود را کاهش دهیم؟ بهترین راه برای کاهش هزینه های گزاف اینترنت
چگونه هزینه اینترنت خود را کاهش دهیم؟ بهترین راه برای کاهش هزینه های گزاف اینترنت
اینترنت 4G در ماه راه اندازی می شود
اینترنت 4G در ماه راه اندازی می شود
تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت ADSL | تعرفه‌های وزیر ارتباطات  در مورد اینترنت ADSL
تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت ADSL | تعرفه‌های وزیر ارتباطات در مورد اینترنت ADSL
تبلیغات
loading...
نظرات