موتور جستجوی برتر روسیه، یاندکس (Yandex) اعلام کرده است که از دو شنبه هفته بعد پروژه آزمایشی خود به نام "خبر رسانی آینده" (newswire of the future) را اجرا می کند. در این پروژه از الگوریتم های کامپیوتری برای نوشتن مقالاتی کوتاه در مورد پیش بینی آب و هوا و ترافیک استفاده می شود. این پروژه که قرار است در ماه نوامبر به صورت جدی وارد عرصه رسانه ای شود، قادر خواهد بود مقالاتی کوتاه برای کسانی که این پروژه را دنبال می کنند، بنویسد. 

 

سر دفتر یاندکس در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه (AFP) گفته است: "ما این پروژه را یک خبرگزاری نمی دانیم. از نظر ما این پروژه یک نمونه اولیه آزمایشی از خبر رسانی های آینده و نمایی احتمالی از آنچه خبرگزاری ها به آن تبدیل خواهند شد، می باشد."

 

مدیر رسانه ای یاندکس نیز گفته است: "مقالات اولیه این سرویس در مورد پیش بینی آب و هوا و ترافیک راه ها و جاده ها خواهد بود. مسیر و هدایت اخبار نیز توسط الگوریتم های ما (یا همان روبات!) تعیین می شود.

 

این پروژه ابتکاری غول اینترنتی روسیه تنها یکی از پروژه های در حال اجرا در جهان است که جهت استفاده از کامپیوتر ها برای نوشتن مقالات تلاش می کند. شرکت آمریکایی Narrative Science برنامه ای طراحی کرده که قادر است اطلاعات مختلف را جمع آوری و تحلیل کند و سپس گزارش هایی به زبان انگلیسی ارائه دهد.

 

هم اکنون نیز خبرگزاری روسی اینترفکس (Interfax) از الگوریتم ها برای تأمین و نوشتن برخی از اخبار اقتصادی خود استفاده می کند. خبرگزاری آمریکایی اسوشیتد پرس (Associated Press) نیز از تکنولوژی تولید اخبار به صورت خودکار بهره می برد.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )