بازی کلاسیک GoldenEye 007 که بر روی کنسول نینتندو 64 (N64) اجرا می شود، یکی از محبوب ترین بازی های سال های 1990 می باشد و نقش بزرگی در ورود این دست بازی ها از کامپیوتر به اتاق نشیمن داشته است. این نوعی بازی است که یک مخاطب خاص هرگز از دانستن در مورد آن خسته نمی شود.

 

مدیر GoldenEye، مارتین هولیس، در جشنواره GameCity در ناتینگهام انگلستان این بازی را مورد بحث قرار داد و درباره اینکه چگونه شرکت Rare توانست یک بازی خشن مثل GoldenEye را به کنسول خانوادگی و دوستانه نینتندو بیاورد؛ به بیان جزئیاتی پرداخت.

 

هرچند در نهایت این بازی موفقیت چشمگیری برای هر دو شرکت Rare و نینتندو محسوب می شد، شیگرو میاموتو، مدیر عامل نینتندو، درباره ی صحنه های قتل و آدمکشی در سراسر این بازی بسیار نگران بود. او در اواخر مراحل توسعه بازی از طریق فکس به هولیس درباره نگرانیش گفت. هولیس در این باره می گوید: " یک نکته مربوط به صحنه های نمای نزدیک آدمکشی ها بود که به نظر او بسیار وحشتناک بودند. من اینطور فکر نمی کنم. نکته دوم اینکه از نظر او این بازی با همه این آدمکشی ها خیلی غم انگیز بود؛ او پیشنهاد کرد که خوب می شد اگر در پایان بازی به همه دشمنانتان در بیمارستان دست تکان بدهید. "

 

هرچند این صحنه پایانی هرگز محقق نشد، هولیس از آن برای پایان بازی الهام گرفت. او در قاب پایانی بازی، به سبک فیلم ها سکانسی را به معرفی شخصیت های بازی اختصاص داد. او در این باره می گوید: " این کاری سینمایی بود و چیزی که مهم است و باید بر آن تأکید کرد این است که واقعاً ماهرانه بود. این سکانس به مردم می گوید این آدمکشی ها واقعی نیستند. "

 

اغراق آمیز است که بگوییم این سکانس پایانی، در طرز نگاه مردم به بازی های اکشن تغییر ایجاد کرده، اما ظاهراً برای راضی کردن شرکت نینتندو کافی بوده است؛ به طوری که بیش از 8 میلیون کپی از این بازی به فروش رفته است و این سومین بازی برتری است که تاکنون برای نینتندو 64 عرضه شده است.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
محتویات روز عرضه Red Dead Online بازی Red Dead Redemption 2 معرفی شد
محتویات روز عرضه Red Dead Online بازی Red Dead Redemption 2 معرفی شد
FIFA یا PES؛ کدام یک در ایران محبوب‌تر است؟
FIFA یا PES؛ کدام یک در ایران محبوب‌تر است؟
مشکلات آپدیت جدید کلش | مشکلات اپدیت تاون هال 12 | تاون هال 12 کلش اف کلنز town hall 12
مشکلات آپدیت جدید کلش | مشکلات اپدیت تاون هال 12 | تاون هال 12 کلش اف کلنز town hall 12
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )