بر اساس گفته های رحیم اردلان٫ معاونت اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی ماهانه حدود سه هزار میلیارد تومان به بازنشستگان تامین اجتماعی تعلق می گیرد.

نت شهر : به گزارش جام نیوز، رحیم اردلان٫ معاونت اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی در برنامه روزآمد درباره حقوق و دستمزد بازنشستگان گفت: «سازمان تامین اجتماعی برای آبان ماه برنامه ریزی کرده است. در سال ۸۵ برای جلوگیری از تجمع مستمری بگیران در مقابل بانک ها٫ طرحی را اجرا کردند که پرداخت حقوق مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی را حروف الفبایی کردند. بر اساس حروف الفبا از پنجم هر ماه تا بیست و هفتم هرماه حقوق ها پرداخت شده است.» 

اردلان درباره تراکم حروف الفبا در افراد مستمری بگیر چنین توضیح داد:«الف ها بیشتر تراکم داشتند در روز پنجم تا هشتم٫ بیشتر تراکم ها در اول ماه بود. این طرح٫ طرحی بود که در آن مقطع سازمان می توانست بهتر از این عمل کند. مسئولان در دولت نهم تصمیم گرفتند که اتفاق به این شکل رخ دهد و اعلام کردند مستمری بگیران در مقابل بانک ها ترافیک ایجاد می کردند و جلوه خوبی ندارد. می توانستند از طرح شتاب استفاده کنند به صورت متمرکز پرداخت شود ولی طرح حروف الفبایی را در اختیار قرار دادند. در ۲ سال اخیر در سازمان قدم های خوبی در رابطه با سیستم های غیر حضوری انجام داده ایم و سعی می کنیم مراجعات بیمه شدگان٫ مستمری بگیران و غیرحضوران به لحاظ صرفه جویی در وقت مشترکان٫ به صورت مکانیزه انجام دهیم.»

وی در ادامه گفت:«در دو سال اخیر کار های مهمی انجام شده است اعم از ارسال لیست حق بیمه٫ ابلاغ الکترونیک و پرونده های مکانیزه بود. پرداخت متمرکز مقرری بگیران بیمه بیکاری که در ۱۳ استان٫ از طریق تهران بدون فوت وقت پرداخت می شود. در حال حاضر پرداخت مستمری را در دستور کار قرار داده ایم که از ابان این طرح شروع شده است. در عرض ۶ ماه از آبان تا اسفند ۳ روز به ۳ روز پرداخت مشترکان را به تعویق خواهیم انداخت تا به اسفندماه برسیم و از اول سال ۱۳۹۵ به صورت متمرکز از تهران انجام خواهد شد. از محاسن این طرح که به صورت پالوت انجام داده ایم این است که خیلی از همپوشانی ها را به ما نشان داده است و از بین برد. حسن دوم عدالت در پرداخت ها است بدین صورت که قبلا یکی در پنجم ماه حقوق می گیرد نفر دیگری در اواخر ماه. در این قسمت عدالت برقرار نشده است. به این دلیل سازمان این طرح را پیاده سازی کرد تا هم صرفه جویی در زمان باشد و انضباط مالی در سازمان ایجاد کرده است.»

وی درباره تعیین حقوق و دستمزد در نیمه دوم سال گفت: «معمولا از بهمن به بعد مذاکرات در این مورد آغاز می شود البته هنوز درصد و ضریبی تعیین نشده است. جلسه ها با حضور وزیر در وزارت کار انجام می شود و از سازمان نیز نماینده حضور پیدا می کند.»

وی در ادامه گفت:«سازمان تامین اجتماعی حدود ۲ میلیون ۸۰۰ هزار نفر بازنشسته دارد و در ماه حدود ۳ هزار میلیارد تومان برای این افراد پرداخت می کنیم و کسری بودجه را تلاش می کنیم پوشش دهیم. اولویت کار سازمان پرداخت مشترکان است و تلاش کرده ایم یک روز بدون تاخیر حقوق را پرداخت نکنیم.در ۶ ماه این فاصله بین گرفتن حقوق افراد را از بین خواهیم برد. از طرفی تلاش می کنیم کسانی که تسهیلات دریافت کرده اند برای بازپرداخت اقساط تحت فشار نباشند از این رو با بانک رفاه صحبت کردیم. معمولا همه ساله سازمان تامین اجتماعی از محل وجوه اداره شده پرداخت هایی به استان ها دارد و چون وام قرض الحسنه است پروسه پیچیده ای ندارد. »

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
بلیط چارتری ممنوع شد | جزییات ممنوعیت بلیط چارتری
بلیط چارتری ممنوع شد | جزییات ممنوعیت بلیط چارتری
کثیف ترین وسیله در مطب پزشکان بیمارستان چیست؟
کثیف ترین وسیله در مطب پزشکان بیمارستان چیست؟
خودرو‌های ۵۰ تا ۷۰میلیونی بازار تهران +جدول
خودرو‌های ۵۰ تا ۷۰میلیونی بازار تهران +جدول
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )