در واقع هر چیز انتزاعی یا فیزیکی در این دنیا معایب و مزایای خود را دارد.این موضوع در مورد مد هم صادق است.

 

نت شهر: در عصر پست مدرن متمدن قرن 21، از یک سو مد تبدیل به یک ضرورت اجتناب ناپذیر زندگی شده و از سویی دیگرآسیب ها و مشکلات زیادی را به بار آورده است که راه گریزی از آن ها نیست. در ادامه مباحث منطقی بسیاری را در ارتباط با مزایای آشکار و نهان مد عنوان می کنیم.

مزایای مد

با توجه به اینکه مد مزایای زیادی دارد، به بخش مهم و ضروری زندگی هر فردی تبدیل شده است. اما چرا؟ در ادامه دلیل آن را می گوییم.

هماهنگی با سن: اکنون عصر رقابت های شدیدی است که همه در آن شرکت دارند. چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، مد روز بودن را از دست ندهید.مد، محدود به زیباسازی یا آرایش فردی نمی شود بلکه هر کاری که اکثر مردم در ارتباط با تحصیلات، مسافرت یا یک رفتار خاص انجام می دهند را هم در بر می گیرد.برای مثال، می توان گفت: «یادگیری زبان انگلیسی در دنیا این روزها مد شده است.»

شخصیت الهام بخش:یکی از مزایای بزرگ مد، رشد شخصیتی شماست.افراد شرکت شما، از شما تاثیر می پذیرند و بعنوان یک مدل پیروی می کنند. از سویی دیگر، اگر راه و روش شما منسوخ شده باشد، مردم نه از شما خوششان خواهد آمد و نه از شرکت شما لذت خواهند برد.

زیباسازی:این اولین هدف مردم از مد است و محدود به یک اصطلاح وسیع تری شده است: آرایش فردی. زیبایی برای انسان ها، آن چیزی است که بیشترین جذابیت را داشته باشد و بخشی از لذت دائمی شان می شود؛ همانطور که جان کیتز در «شعر عشق» خود گفته است که «یکی از ویژگی های زیبایی لذت همیشگی است».

نشان دهنده وضعیت:مد فقط لایه های آرایش روی صورت نیست، بلکه نشان دهنده وضعیت شما در جامعه است. جامعه نگاهی کلی به فرد می اندازد و یا طبقه ی فرد در زمینه ی مد را بالا تشخیص می دهد و او را ممتاز می کند و یا آن را آنقدر پایین می بیند که از سوی جامعه طرد می شود یا ارتباط با او را فقط محدود به موارد خاصی می کند.

افزایش اعتماد به نفس:وقتی شما گرایش های غالب جامعه را دنبال می کنید، مادامیکه با آن ها در تعامل هستید احساس سرزندگی می کنید.مدگراها معمولا افراد صریحی هستند و در زمینه اجتماعی یک قدم جلوترند.از سوی دیگر فقدان مد باعث خجالت و کمرویی شما می شود که بسیار خطرناک است، چراکه پتانسیل شما را سرکوب کرده و قدرت ابتکار عمل را از شما می گیرد.

رضایت درونی:وقتی اعتماد به نفس داشته باشید و با جامعه هماهنگ باشید، احساس رضایت درونی فوق العاده ای را تجربه می کنید. این مهم، حاصلی تلاشی است که در تطابق با مد و حفظ آن انجام داده اید. همچنین وقتی می بینید افرادی که پیرو مد هستند، همیشه لبخندی بر چهره ی خود دارند، شما هم حال و هوای بهتری پیدا می کنید.

مد، انرژی و پویایی به زندگی می بخشد: اعتماد به نفس، سرزندگی و رضایت درونی که نتایج مد است، شما را از بی حالی در آورده و فعال و پر انرژی می کند.شاید این بهترین راه فراموشی دردها و قدم به دنیایی شاد و لذت بخش است.

این ها تنها مختصری از مزایای بی شمار مد است که می تواند سودمند باشد.خلاصه اینکه خانواده ی شما از هر نژاد، طبقه، حرفه و یا مذهبی باشد، باز هم نمی توانید ارزش فراوان و ضرورت مد در زندگی را انکار کنید.

منبع: باغ دارو

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
روش برای پرپشت کردن ریش و سبیل | چگونه ریش و سبیل خود را پرپشت کنیم
روش برای پرپشت کردن ریش و سبیل | چگونه ریش و سبیل خود را پرپشت کنیم
رنگ موی سال 2018 | جدیدترین رنگ موهای سال 2018 | ترکیب رنگ مو 2018
رنگ موی سال 2018 | جدیدترین رنگ موهای سال 2018 | ترکیب رنگ مو 2018
رنگ موی فایر چیست | رنگ مویی که در باد قرمز می شود واقعی است؟ | رنگ موی فایر
رنگ موی فایر چیست | رنگ مویی که در باد قرمز می شود واقعی است؟ | رنگ موی فایر
تبلیغات
loading...
نظرات
  • آوا مسافری :

    عالی بود


    1397/10/21 15:17:03

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )