امتیاز دهید:

متاتگ دیگری که گفته می شود برای سئو مفید است keywords نام دارد. کاری این که متاتگ انجام می دهد این است که کلید واژه های مرتبط با آن صفحه را داخل آن نوشته و اگر کاربری یک کلید واژه را در موتور جستجو سرچ کرد و آن کلید واژه با کلید واژه های صفحه مد نظر ما هم خوانی داشت، موتور جستجو صفحه ما را هم به کاربر پیشنهاد دهد.
اما قضیه به همین سادگی هم نیست. در حقیقت به علت سوء استفاده از این متاتگ گفته می شود که موتورهای جستجو آن را دیگر مد نظر قرار نمی دهند و اگر هم به آن توجه کنند بهای زیادی به آن نمی دهند.
به هر حال آشنایی با این متاتگ و به کارگیری از آن در صفحات خود ضرری ندارد. برای این منظور کد زیر را وارد ویرایشگر مد نظر خود می کنیم:

<!DOCTYPE html>
<html>
    
    <head>
        <meta charset="utf-8">
        <meta name="description" content="سایت نت شهر مرکز تخصصی خدمات تجاری، آموزشی و خبری">
        <meta name="keywords" content="آموزش آنلاین, فروشگاه آنلاین, اطلاعات روز ایران و جهان">
        <title>Netshahr</title>
    </head>
    
    <body></body>
	</html>

همانطور که در کد فوق ملاحظه می شود، متاتگ keywords دقیقا شبیه به متاتگ description است با این تفاوت که مقدار name به مقدار keywords تغییر می یابد و همچنین مقدار content از یک جمله به کلمه یا عبارت تغییر می یابد و هر کلمه بوسیله کاما از دیگر کلمات جدا می شود (لازم به ذکر است که کلمات را با کامای انگلیسی از یکدیگر جدا می سازیم. به عبارت دیگر علامت ، یک کامای فارسی و علامت , یک کامای انگلیسی است).


نظرات
نظرات
  • Mehran Sanea :

    ببخشید چطور میشه از متاتگ ها در وبلاگ استفاده کرد؟


    1393/11/07 08:56:45

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )