کهکشان مسیه 94، خاستگاه ستارگانتصویر جدید تلسکوپ هابل از فضا که ناسا منتشر کرده، کهکشان بسیار دور و مارپیچ مسیه 94 را زیر ذره بین برده است.این کهکشان برای نخستین بار قرن ها پیش در سال 1781 مشاهده و سندنگاری شده است. ستاره شناسی با نامPierre François André Méchain  آن را کشف و سپس شارل مسیه فضا نورد آن را سندنگاری کرد.

 

این کهکشان، یکی از درخشان ترین کهکشان ها در مجموعه گروه M94، در صورت فلکی سگان شکاری واقع است. محققان ناسا می گویند داده های موجود نشان می دهند که این کهکشان در فاصله حدود 16 میلیون سال نوری از زمین قرار گرفته است.

 

همانطور که گفته شد، مسیه 94 همانند کهکشان راه شیری ما یک کهکشان مارپیچ است. تصویری که ناسا جمعه گذشته منتشر کرد، حلقه ای عجیب و روشن را در اطراف این کهکشان نشان می دهد. دانشمندان توضیح می دهند در این منطقه است که از ابرهای متراکم وفشرده شده به واسطه ی گرانش وتحت تأثیر دما و فشار بالا، ستارگان با سرعت در حال شکل گیری هستند.

 

فشرده سازی مواد به این معناست که گازها به ابرهای متراکم تر تبدیل می شوند. داخل این ابرهای متراکم، گرانش، گازها و گرد و غبار را به سمت هم می کشد تا زمانی که دما و فشار برای تولد ستاره به میزان لازم بالا برود.این منطقه از کهکشان مسیه 94، اساساً خاستگاه ستارگان است و همین سبب شده است که نمای این کهکشان مانند یک حلقه پر ستاره دیده شود.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
مطالب مرتبط
چگونه هزینه اینترنت خود را کاهش دهیم؟ بهترین راه برای کاهش هزینه های گزاف اینترنت
چگونه هزینه اینترنت خود را کاهش دهیم؟ بهترین راه برای کاهش هزینه های گزاف اینترنت
اینترنت 4G در ماه راه اندازی می شود
اینترنت 4G در ماه راه اندازی می شود
تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت ADSL | تعرفه‌های وزیر ارتباطات  در مورد اینترنت ADSL
تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت ADSL | تعرفه‌های وزیر ارتباطات در مورد اینترنت ADSL
تبلیغات
loading...
نظرات