شرکت تسلا در اصل در کالیفرنیا تأسیس شده هر چند که به نظر می رسد در آینده ای نزدیک این شرکت شعبی در دیگر نقاط جهان در اختیار داشته باشد. مدیر شرکت تسلا یعنی ایلان ماسک (Elon Musk) اعلام کرده به دنبال راهی برای تولید خودرو در چین است تا به این طریق بتواند هزینه های حمل و نقل و عوارض واردات را به میزان چشم گیر کاهش دهد. 

راه اندازی کارخانه در چین چندان ساده نیست. کشور چین به تولید کنندگان خارجی اجازه تأسیس یک کارخانه بدون داشتن یک شریک تجاری چینی، نمی دهد. در نتیجه تسلا باید به دنبال یک شریک تجاری مناسب برای خود باشد.

علی رغم وجود مشکلات مختلف بر سر راه، ساخت و تولید خودرو در چین می تواند برای تسلا بسیار پر سود باشد. تنها در سال گذشته در حدود 20 میلیون خودرو در سراسر چین به فروش رفته است و این کشور مقام اول بیشترین میزان فروش خودرو در میان تمامی کشور های جهان را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر دولت چین قصد دارد تا پایان سال 2015 نیم میلیون خودروی الکتریکی به جاده های خود اضافه کرده و تا پایان 2020، 5 میلیون خودروی الکتریکی داشته باشد. به علاوه در حال حاضر خرید این خودرو در حدود 100 هزار دلار برای مشتریان آب می خورد که کمی بیشتر از قیمت آن در ایالات متحده آمریکا است.

طبق گفته ماسک، تا سال 2030 نیمی از خودرو های تولیدی در جهان با الکتریسیته کار خواهند کرد و به احتمال زیاد کشور چین بیشترین میزان خودرو های الکتریکی را خواهد داشت.

Tesla May Start Manufacturing Cars In China Within Two Years 2شرکت تسلا مدتی پیش تر با انتشار به روز رسانی نرم افزار های خودروی مدل اس (S) که امکان رانندگی هوشمندانه آن در برخی موقعیت ها مانند بزرگ راه ها را می داد، خبر ساز شده بود. همچنین این شرکت اخیراً خودروی جدید شاسی بلند مدل ایکس (Model X SUV) را با هدف استفاده خانواده ها از خودرو های برقی، عرضه کرده است.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )