انتشار اطلاعات شخصی جان برنان این بار توسط ویکی لیکسویکی لیکس اطلاعاتی از ایمیل شخصی جان برنان (John Brennan) مدیر سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) را با نام فایل های سیا (The CIA Files) منتشر کرده است. این اسناد شامل برگه های مربوط به درخواست بررسی پیشینه، موضع گیری علیه ایران و جامعه اطلاعاتی آمریکا بود. 

 

این اطلاعات از هک شدن حساب کاربری شخصی جان برنان در AOL، که خبر آن ابتدای همین هفته منتشر شده بود، به دست آمده است. بیشتر اطلاعات لو رفته در حساب کاربری توییتر با نام @_CWA_ منتشر شده بودند. این حساب کمی بعد تر به حالت تعلیق در آمد. طبق مصاحبه انجام شده با نیویورک پست (New York Post)، هکر توانسته از طریق مهندسی اجتماعی اطلاعات ایمیل برنان را به دست آورد. او با به دست آوردن اطلاعات لازم برای تغییر رمز حساب کاربری AOL برنان، توانسته بود به محتوای ایمیل های او نفوذ کند. ایمیل های او حاوی پیام های مختلف رد و بدل شده میان برنان و دیگر مقامات رسمی دولتی بودند. با این حال همچنان مشخص نیست که آیا این اطلاعات به دست آمده طبقه بنده شده بودند یا خیر. ولی می توان گفت که بسیاری از این اطلاعات حساس بوده و شامل شماره تماس تأمین اجتماعی مقام های دولتی رده بالا می باشد.

 

پیدا کردن یک منبع معتبر برای ذخیره اطلاعات به دست آمده بسیار دشوار تر شده است. ChThuluSec ارائه دهنده میزبانی وب سایت (Host) که سابقه میزبانی از اطلاعات فاش شده را در کارنامه خود دارد، اعلام کرده اطلاعات لو رفته اکنون در اختیار اوست. البته به دلیل نگرانی از قانون استرداد مجرمین توسط از انتشار آن خود داری کرده است.

 

سازمان سیا نیز اعلام کرده این تخلف را به قوه مجریه ایالات متحده (US law enforcement) گزارش داده است. همچنان مشخص نیست این سازمان از کدام راه حل قانونی استفاده خواهد کرد. 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
مطالب مرتبط
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
چگونه بفهمیم که آیا همسایگان شما اینترنت شما را سرقت می‌کنند؟
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
ماجرای هک 1500 سایت توسط فرید هکر 18 ساله‌| مصاحبه با فرید هکر 18 ساله‌ای که 1500 سایت را از کار انداخت
جزئیات  هک 365 حساب بانکی توسط پسر 22 ساله تهرانی | هک حساب بانکی توسط پسر 22 ساله به روش خرید اینترنتی
جزئیات هک 365 حساب بانکی توسط پسر 22 ساله تهرانی | هک حساب بانکی توسط پسر 22 ساله به روش خرید اینترنتی
تبلیغات
loading...
نظرات