در مسابقه خودرو های خورشیدی The World Solar Challnege  و رقابت برای داشتن بازده بیشتر انرژی، 42 تیم با خودرو های خورشیدی خود برای پیمودن مسافت 1900 مایلی (3057 کیلومتر) در استرالیا با یکدیگر به رقابت پرداختند. 

 

در این میان یکی از تیم های شرکت کننده موفق شد نیمی از مسیر مسابقه را تنها با یک بار شارژ کردن بپیماید! طبق گزارش دیجیتال ترندز (Digital Trends)، تیم آیندهوون (Eindhoven) از هلند رکورد مسافت خودرو های خانوادگی را با پیمودن 1496 کیلومتر با یک بار شارژ کردن، به نام خود ثبت کرد. تیم آیندهوون با یک خودروی استلا لوکس (Stella Lux) چهار سرنشینه تفریحی و شکل و شمایلی آینده گونه، در این مسابقه شرکت کرد.

Car Goes 930 Miles On Single Charge In Solar Powered Race 2ممکن است شنیدن این خبر که خودرویی بتواند 1500 کیلومتر را با یک بار سوخت گیری (یا شارژ کردن) بپیماید بسیار عجیب به نظر برسد. ولی باید در نظر داشت که خودروی استلا لوکس به طور ویژه به گونه ای طراحی شده که مقدار انرژی بیشتری از میزان مصرف سالانه اش انرژی تولید کند! این خودرو با ترکیب طراحی ایرودینامیک (aerodynamic) و ایجاد مسیر عبوری جریان باد از مرکز آن، با صفحات خورشیدی نصب شده بر روی آن، توانسته به چنین بازدهی بالای انرژی دست یابد.

Car Goes 930 Miles On Single Charge In Solar Powered Race 4بخشی از این رقابت در این مسابقه مربوط به طی مسافت بیشتر و استفاده از حداقل انرژی بود. طبق گزارشات اولیه، به نظر می رسد نیم آیندهوون این مسابقه را به نفع خود به پایان برساند. در این مسابقه هر خودرو مجاز به داشتن 5 کیلو وات ساعت انرژی در باتری و یک نمایشگر میزان باقی مانده انرژی کسب شده از نور خورشید یا انرژی حرکتی، است.

 

با توجه به ثبت رکورد جدید پر بازده ترین ماشین در جهان، اکنون باید دید دیگر چه ایده های حیرت انگیز و غیر قابل انتظاری از این رقابت بیرون خواهد آمد! یک شنبه هفته آینده، نتایج و امتیازات نهایی شرکت کنندگان اعلام خواهد شد که در آن عوامل مختلف از جمله سرعت، میزان مسافت طی شده و مصرف انرژی در نظر گرفته می شوند. 

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
نظرات
  • khabarnegar-10 :

    1500 کیلومتر بدون شارژ؟! احتمالا در آینده نیاز بشر به بنزین خیلی کمتر میشه


    1394/07/30 09:21:52

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )