شرط اجرای برجام در ایران از زبان عراقچیساختار تحریم های اروپا لغو می شود و مصوبه و لغو کامل آن 8 سال بعد و در روز انتقال انجام می شود.

 

نت شهر: سید عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان امشب(چهارشنبه 29 مهر) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما  از حمایت های مقام معظم رهبری از مذاکرات هسته ای و برنامه جامع اقدام مشترک تشکر کرد.

وی با اشاره به تایید برجام در مراحل مختلف در داخل کشور از جمله در مجلس و شورای عالی امنیت ملی گفت ما برجام را در صورتی اجرا می کنیم که نقاط ضعفش پوشش داده شود.

وی افزود: شورای وزرای اتحادیه اروپا روز یکشنبه در قالب 3 مصوبه تمام تحریم های اقتصادی و مالی را لغو کرد، این 3 مصوبه در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا ثبت شده و کاملا شکل قانونی به خود گرفته است اما این قانون پس از آنکه ایران کارهایش را انجام دهد اجرایی خواهد شد. رئیس جمهور آمریکا نیز روز یکشنبه دستور لغو دستورات اجرایی و توقف تحریم های کنگره را صادر کرد و در روز موعود که آژانس تائید کند به دستور وزیر خارجه آمریکا لغو خواهند شد.

عراقچی افزود: ساختار تحریم های اروپا لغو می شود و مصوبه و لغو کامل آن 8 سال بعد و در روز انتقال انجام می شود.

معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت: مطالبه ما این است که شورای وزیران اروپا باید مصوبه داشته باشد و دستور رئیس جمهور آمریکا که امضا داشته باشد که این در عمل اتفاق افتاده است. غیر از این تضمین های کتبی، تضمین اصلی که در برجام وجود دارد اختیار و توان ما به بازگشت پذیری است.

منبع: تسنیم

تگ ها:
مطالب مرتبط
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
متن پیام روحانی در پی حادثه دلخراش اتوبوس در نطنز
متن پیام روحانی در پی حادثه دلخراش اتوبوس در نطنز
تبلیغات
loading...
نظرات