انتظار می رود که ویندوز 10 موبایل، تقریبا تا یک ما و نیم دیگر، آغاز به کار کند و طی این مدت نه تنها مایکروسافت و کاربرانش مشتاق دیدن این ویندوز در بازار هستند بلکه به نظر می رسد که توسعه دهندگان نرم افزاری خیلی زودتر، به دنبال سرمایه گذاری بر روی سود رو به رشد این پلت فرم هستند.

 

نرم افزار AVAST، سازنده یکی از محبوب ترین نرم افزارهای آنتی ویروس رایگان در بازار، تصمیم دارد تا برای توسعه ی اپلیکیشن امنیتی برای ویندوز 10 موبایل  اقدام کند و قرار است که این اپلیکیشن بر روی گوشی های مجهز به سیستم عامل مذکور، قابل اجرا باشد.

 

فقط تعداد اندکی، در مورد اپلیکیشن پیش رو با خبر هستند اما در مصاحبه ای با Tecmundo (از طریق WMPU) ، Ondrej Vlcek ، مدیران ارشد Avast ، تایید کرده اند که راه اندازی اپلیکیشنی مخصوص ویندوز 10 موبایل، در دست اقدام است و طبق برنامه قرار است که این اپلیکیشن، اوایل سال 2016 عرضه شود. تاریخ دقیقی برای آن مشخص نشده است اما اپلیکیشن مذکور باید تنها چند ماه پس از آغاز به کار OSدر دسترس قرار گیرد.

 

جلوگیری از برنامه های مخرب در استور

 

هدف اصلی اپلیکیشن آتی AVAST ، جلوگیری از اپلیکیشن هایی است که در استور منتشر می شوند و آن دسته از اپلیکیشن هایی که قصد سرمایه گذاری بر محبوبیت نرم افزار مشهور را دارند. پوشیده نیست که بر روی ویندوز 8 و ویندوزفون، تعداد زیادی از اپلیکیشن هایی موجود بودند که از نام برنامه های مشهور دیگر استفاده می کردند و با هزینه هایی بسیار کم، حدود 1 یا 2 دلار، در دسترس بودند.

 

مایکروسافت برای اقدام و حذف این مشکل از استور و ویندوز 10 موبایل، نیاز به زمان بیشتری داشت؛ نرم افزار AVAST برای کمک به مسدود کردن هرگونه اپلیکیشن مخرب تا زمان حذف آن توسط شرکت، وجود خواهد داشت.

 

پیش بینی می شود که دی ماه، ویندوز 10 موبایل برای دستگاه های ویندوزفون عرضه شود اما از آن جا که انتشار آن به صورت متناوب و پراکنده خواهد بود امکان دارد که بیش از یک ماه طول بکشد تا در دسترس همگان قرار گیرد.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
قابلیت اجرای بازی های ویندوز 7 برای کاربران ویندوز 10
قابلیت اجرای بازی های ویندوز 7 برای کاربران ویندوز 10
Facebook، YouTube و Apple Music، محبوب ترین اپلیکیشن های سال 2015
Facebook، YouTube و Apple Music، محبوب ترین اپلیکیشن های سال 2015
به گفته مایکروسافت همه دولت ها باید خواهان نصب ویندوز 10 باشند
به گفته مایکروسافت همه دولت ها باید خواهان نصب ویندوز 10 باشند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )