لباس ارزان ضبط حرکت



به کار گیری لباس های ضبط حرکت (Motion Capture) دارای حسگر، اکنون بخش بزرگی از سینمای هالیوود را تشکیل داده اند. این لباس ها به فیلم سازان امکان می دهند حرکات یک بازیگر را ضبط کرده و به صورت هم زمان آن را به حرکات یک شخصیت انیمیشنی تبدیل کنند.

 

تا پیش از این لباس های ضبط حرکت در حدود 20 هزار دلار هزینه داشتند که استفاده از آن برای بسیاری از فیلم سازان هالیوودی به هیچ وجه مقرون به صرفه نبود. ولی اکنون یک پروژه جدید در کیک استارتر (Kickstarter)، که سرمایه گذاری آن به حد مورد نظر رسیده است، قصد دارد این لباس ها را تنها با قیمت 700 دلار بسازد.

 

Sensor Suit Makes Motion Capture Affordable 2این اتفاق برای بازیکان دنیای مجازی و فیلم سازان با بودجه کم، مانند یک رؤیا است. این لباس توسط گروهی از دانش جویان که در مدرسه ملی فیلم دانمارک با یکدیگر آشنا شدند، ساخته شده است. در ویدیویی که منتشر شده است، توضیح داده می شود این گروه قصد داشته یک تئاتر انیمیشنی اجرا کند!

 

این دانشجویان در نهایت شرکت روکوکو الکترونیک (Rokoko Electronics) در کوپنهاگ را راه اندازی کردند. مدل ساده این لباس دارای 19 حسگر است. مدل های گران تر شامل هاب، جعبه توسعه دهنده و حسگر های بیشتر (33 تا 132حسگر) هستند.

 

کاربر می تواند این لباس را به نرم افزار رایانه متصل کند. زمانی که همه چیز آماده باشد، حرکات فردی که این لباس را پوشیده توسط حسگر ها ضبط شده و اطلاعات آن از طریق وای فای یا یک کابل به رایانه یا گوشی هوشمند منتقل می شود.

 

این لباس تا کنون برای اجرای تئاتر انیمیشنی و همچنین درمان کودکان مبتلا به اوتیسم به کار گرفته شده است. این لباس همچنین می تواند در بازی های واقعیت مجازی نیز کاربرد داشته باشد.

 

Sensor Suit Makes Motion Capture Affordable 3شرکت روکوکو الکترونیک هنچنین یک بازی به نام (Reptilicus VR) ساخته ساخته که چگونگی عملکرد این لباس را با کمک بازی رایانه ای و عینک های واقعیت مجازی نشان می دهد

 

تهیه و گرداوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
مطالب مرتبط
تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت ADSL | تعرفه‌های وزیر ارتباطات  در مورد اینترنت ADSL
تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت ADSL | تعرفه‌های وزیر ارتباطات در مورد اینترنت ADSL
جدول تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت | جدول سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی
جدول تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت | جدول سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی
جزئیات تصویب مدل غیرحجمی تعرفه اینترنت | مدل غیرحجمی تعرفه سرویس های ثابت اینترنت
جزئیات تصویب مدل غیرحجمی تعرفه اینترنت | مدل غیرحجمی تعرفه سرویس های ثابت اینترنت
نظرات