یک تخته چوبی که چهار قسمت راهرویی شکل و دراز دارد که بچه ها وسایل خود را در آن می گذارند.و معمولا درجلوی در ورودی اتاق آنها گذاشته می شود.

 

نت شهر: یکی از شلوغ ترین و بی نظم ترین مکانها ، کمد ها هستند و همواره مملو از کیف های دستی، کفش، پیراهن، شلوار، دامن و کلاه و لباسهای روزانه اند و خیلی هم تعجب برانگیز نیست که این گونه شلوغ و درهم باشد.

وسایلی که در دسترس نیستند را در کمد می‌گذارید و معمولا از آن‌ها غافل می‌شوید. گرد و غبار روی وسایل شما می‌نشیند و به خصوص اگر کفش بین این وسایل باشند، می‌تواند آلودگی را با هر بار باز و بسته کردن در، به فضای اتاق منتقل کند.

برای کفش‌های جای متفاوت و پوشیده‌ای در کمد اختصاص دهید. سالی یک‌ بار و موقع خانه‌تکانی، تمام وسایل کمد را بیرون بیاورید، قفسه‌ها و دیوارهای کمد را کاملا دستمال بکشید، همه وسایل را پاک و تمیز کنید و بعد دوباره آن‌ها را در کمد بچینید.

لباس‌ها را قبل از آویزان کردن کاملا بتکانید و آن‌هایی که رنگ روشن دارند را در یک لایه نایلون بپیچید و در کمد بگذارید. علاوه‌بر نظافت سالانه، باید کف قفسه کمد‌ها را ماهی یک‌بار تمیز کنید. برای این‌کار وسایل را بردارید و زیر آن‌ها را دستمال بکشید. درهای کمدهای‌تان را درزگیری کنید تا گرد و غبار به درون آن‌ها راه پیدا نکند.

با نصب کشو برای قرار دادن کفش، طبقه در سطوح مختلف برای چیدن کیفها، میله هایی مخصوص آویزان کردن لباس، قلاب برای آویزان کردن کلاه، سر و سامانی به وضعیت کمد ببخشید. می توانید با استفاده از لوازم موجود در منزل، خودتان این کارها را انجام دهید و یا اینکه کار نصب کشو، طبقه و … را به یک نجار حرفه ای بسپارید .

یک تخته چوبی که چهار قسمت راهرویی شکل و دراز دارد که بچه ها وسایل خود را در آن می گذارند.و معمولا درجلوی در ورودی اتاق آنها گذاشته می شود.یک جعبه ی فلزی در کنار آن به دیوار نصب می شود تا اسباب بازی های خود را در آن قرار دهند و زیر آن هم آویزی برای لباس هایشان می گذارندکه کلا تمام آن فلزی است و بقیه اعضای خانواده هم می توانند از آن استفاده کنند.

کمد های دیواری یکی از با ارزش ترین چیزها در یک خانه هستند. ما با طراحی های زیبا و کارآمد برای نگهداری لباسها و دیگر چیزها، می توانیم به منظم کردن اطرافمان کمک کنیم . مثلا با قرار دادن دو ردیف میله برای آویزان کردن لباسها در بالا و پایین؛ به جادار بودن و منظم شدن کمد دیواری کمک کنیم.

کمدهایی به شکل عمودی و شیک در خانه وجود دارد که اجناس گرانبها را در آن می گذارند و بر خلاف وسایلی مانند کفش ها که معمولا در جایی گذاشته می شوند که خارج از دید باشند اینها را روبروی درب ورودی خانه می گذارند.این کمدها کشوهایی دارند که وسایل ضروری و زیبا را در آن می گذارند و جایی برای نگهداری لباس و سویی شرت و… نمی باشد.

جعبه های شفاف و تفکیک شده از هم در کشوها می تواند در آسان پیدا کردن وسایلی که همیشه مورد نیاز ما است به ما کمک کند و همچنین چیز هایی که زیاد استفاده نمی شوند را در قوطی ها و جعبه های درب دار بگذارید . کمربندها را نیز می توان لول کرده و در این جعبه های شفاف و طلقی قرار داد. روسری ها را نیز بر روی هم تا کرده و در این جعبه ها قرار دهید .

می توانید برای مرتب کردن کشو ها یا طبقه هایتان از جعبه های دستمال کاغذی زیبا یا جعبه شیرینی و کیک استفاده کنید.سعی کنید جعبه ها به یک اندازه باشند، در اینصورت ظاهر کشو و کمد مرتب تر خواهد بود.
.
نکات و هشدارها
اگر برای بعضی از لباسها، مخصوصا آنهایی که بیرون از منزل استفاده میکنید داخل کمد جا نداشتید از قلاب هایی که طبقاتی هستند و مهمترین مزیت آنها این است که جای کمی در خانه می گیرند و معمولا در پشت درها نصب می شوند و برای آویزان کردن کت و کیف و….. می باشد استفاده کنید.

منبع: phow

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
این نوشیدنی قبل از رابطه، فرزندتان را پسر می کند
این نوشیدنی قبل از رابطه، فرزندتان را پسر می کند
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )