امتیاز دهید:

گاهی اوقات نیاز داریم تا فایلی را روی سایت خود قرار داده تا کاربران سایتمان بتوانند آن فایل را دانلود نمایند. برای این منظور اولین کاری که می بایست انجام دهیم این است که فولدری در سایت خود ایجاد کنیم تا مسئول ذخیره سازی کلیه فایل هایی باشد که قرار است دانلود شوند. برای این منظور همانند تصویر زیر در دایرکتوری اصلی سایت خود یک فولدر تحت عنوان resources به معنی "منابع" ایجاد می کنیم:

ایجاد فولدر دانلود برای پروژه خود در اچ تی ام ال

حال یک فایل زیپ داخل این فولدر قرار می دهیم سپس اقدام به ویرایش کد خود می نماییم (نام فایل زیپی که در این آموزش در نظر گرفته ایم file.zip می باشد):

<!DOCTYPE html>
<html>
  
   <head>
       <title>Netshahr</title>
   </head>
  
   <body>
   <a href="resources/file.zip"><p>Link to download</p></a>
   </body>
</html>

همانطور که در کد فوق می بیینم داخل تگ body یک تگ p قرار داده ایم که حاوی متن Link to download می باشد. سپس با استفاده از تگ a این پاراگراف را به یک لینک تبدیل کرده ایم. همانطور که در مقدار در نظر گرفته شده برای Attribute یی تحت عنوان href مشاهده می شود، ابتدا آدرس فولدر resources را نوشته سپس نام فایل زیپ را می نویسیم. اکنون پس از ذخیره کردن فایل خود، مرورگر را به روز رسانی می کنیم:

دانلود کردن فایل زیپ از داخل html

همانطور که در تصویر فوق می بینیم پس از کلیک کردن روی لینک موجود در سایت، پنجره ای نمایان خواهد شد که این امکان را به ما می دهد تا فایل مد نظر را دانلود کنیم.
حال چنانچه بخواهیم یک فایل پی دی اف را داخل سایت خود قرار دهیم که کابران بتوانند آن را در مرورگر خود مشاهده کنند، ابتدا یک فایل پی دی اف تحت عنوان file.pdf داخل فولدر resources قرار می دهیم سپس کد خود را به صورت زیر بازنویسی می کنیم:

<!DOCTYPE html>
<html>
  
   <head>
       <title>Netshahr</title>
   </head>
  
   <body>
   <a href="resources/file.pdf"><p>Show PDF</p></a>
   </body>
</html>

همانطور که می بینیم صرفاً نام فایل را به file.pdf تغییر داده و متن لینک را نیز به Show PDF تغییر می دهیم و پس از به روز رسانی مرورگر با تصویر زیر مواجه خواهیم شد:

نحوه نمایش پی در اف در اچ تی ام ال

حال با کلیک روی لینک فایل پی دی اف در خود مرورگر نمایش داده خواهد شد:

2نمایش فایل پی دی اف داخل سند اچ تی ام ال

همانطور که در تصویر فوق مشخص است در بخش title نام فایل به نمایش در می آید.
حال اگر بخواهیم این امکان را به کاربران بدهیم که بتوانند این فایل پی دی اف را دانلود کنند، صرفاً نیاز است تا فایل پی دی اف خود را ابتدا زیپ کرده و سپس لینک فایل زیپ شده را در سایت خود قرار دهیم.


نظرات
نظرات
 • ارمان عبدیزاده :

  واقعا عالی بود خیلی خیلی متشکرم از سایت خوبتون لطفا اگر میشه کد تگ گزاشتن درگاه بانکی رو هم بگین


  1397/03/04 00:08:39
 • گلناز :

  سلام خسته نباشید
  من لینک رو قرار دادم کار کرد اما مشکل من اینجاس که اگه یکی دیگه قرار بدم یکمی پایین تر از لینک قبلی ، اولی کار نمی کنه ولی لینک دوم وقتی می زنی دانلود می کنه. دلیلش چیه؟


  1394/04/29 15:09:37
 • بهزاد مرادی :

  سلام،
  رفتار مرورگر های مختلف با این این متفاوت است. بله می تواند از این موضوع باشد. می توانید برای آنکه مطمئن شوید، فایل خود را در فایرفاکس هم تست کنید.  با سپاس فراوان
  بهزاد مرادی
  تیم تولید محتوای نت شهر


  1393/05/19 07:45:15
 • mnr73 :

  سلام خسته نباشید...
  من فایل pdf را قرار دادم ولی به جای این که آنرا در مرورگر نمایش دهد آن را دانلود میکند.در ضمن من از مرورگر کروم استفاده میکنم آیا به خاطر اینه؟


  1393/05/17 16:06:55

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )