ناسا هر از چند گاهی عکس های بسیار زیبایی که توسط ماهواره DSCOVR از زمین گرفته شده بود، منتشر می کرد. اما حالا خبر خوب این است که می توانیم روزانه عکس های جدید زمین را مشاهده کنیم. این آژانس فضایی دیروز یک وبسایت راه اندازی کرده است که روزانه 12 تا از عکس های جدید DSCOVR را منتشر خواهد کرد؛ این عکس ها چرخش زمین در 24 ساعت را نشان می دهد.

 

طبق یک همکاری بین ناسا و سازمان ملی اقیانوسی و جوی (NOAA)، هدف اصلی ماهواره DSCOVR مشاهده آب و هوای فضا است، مانند میدان مغناطیسی ساطع شده از خورشید که ممکن است سیستم ارتباطی سیاره ما را مختل کند. این ماهواره در ماه فوریه بر روی موشک SpaceX Falcon 9، به فضا پرتاب شد و حالا در نقطه لاگرانژی 1 در موقعیتی در حدود یک میلیون مایل دورتر از زمین قرار گرفته است. در این نقطه، نیروی گرانش خورشید و زمین ماهواره DSCOVR را همیشه در موقعیتی کم و بیش پایدار در نزدیکی زمین نگه می دارد.

 

این موقعیت همچنین یک منظره تماشایی از زمین را برای DSCOVR فراهم می کند. خوشبختانه، این ماهواره به یک دوربین برای تصویر برداری عکس های رنگی از نمای زمین با نام مستعار اپیک (EPIC) مجهز شده است. این دوربین یک تلسکوپ قدرتمند است که در آن واحد یک سری 10 تایی عکس از زمین می گیرد؛ این عکس ها در طول موج های مختلف نور هستند، از ماوراء بنفش گرفته تا نزدیک مادون قرمز. تصاویر کانال های قرمز، سبز و آبی ترکیب می شوند تا یک تصویر رنگی تماشایی از زمین با وضوحی بین 6.2 و 9.4 مایل بر پیکسل، ایجاد شود.

 

هر تصویری که در وبسایت جدید ناسا گذاشته می شود، یکی از این تصاویر ترکیبی است که 12 تا 36 ساعت قبل توسط دوربین EPIC گرفته شده اند. تصاویر با فاصله های خیلی کوتاه (بین 20 تا 100 میلی ثانیه) با پس زمینه ی ستارگان کم نور گرفته می شوند؛ به این دلیل زمین اینقدر درخشان دیده می شود. این وبسایت درباره اینکه چه ویژگی های سطحی در تصاویر قابل رؤیت است و همچنین فاصله نسبی DSCOVR از زمین و خورشید در هنگام گرفتن عکس ها جزئیاتی را بیان کرده است. همه عکس ها بایگانی می شود و شما همین الآن می توانید موقعیت های مختلف زمین در روز گذشته را در این وبسایت ببینید.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )