گشنیز یکی از سبزی های پرخاصیت است که برای پوست و زیبایی فواید بسیاری دارد. به راحتی می توانید با گشنیز یک ماسک عالی درست کرده و لک و جوش های صورت تان را از بین ببرید.

نت شهر : به گزارش سیمرغ، ماسک های خانگی برای رفع مشکلات پوستی بسیار موثر و در عین حال کم هزینه هستند. در دستور تهیه همه ماسک های زیر از سبزی گشنیز که برای داشتن پوست درخشان و شاداب بسیار موثر است، استفاده شده است. کافی است یک بار از این ماسک ها استفاده کنید تا خودتان متوجه تفاوتی که در پوست شما ایجاد می کند شوید.

۴ ماسک خانگی که می توانید با گشنیز درست کنید

ماسک شوینده عسل و گشنیز : برای رفع خستگی و کدری پوست

گشنیز تازه در دستور این ماسک پاک کننده صورت به درخشان شدن پوست کمک می کند و در عین حال ذرات برنج قهوه ای پودر شده به آرامی سلول های مرده را اسکراب می کند و عسل نیز به نرمی و لطافت پوست می انجامد.

مواد لازم برای ماسک شوینده عسل و گشنیز

۱ قاشق غذاخوری پودر برنج قهوه ای

نصف فنجان گشنیز تازه

۱ قاشق چای خوری عسل

و یک قاشق چای خوری صابون مایع

طرز تهیه ماسک شوینده عسل و گشنیز

گشنیز تازه را در غذاساز بریزید و کمی آب به آن اضافه کنید تا راحتر نرم شود ( با اضافه کردن ۲ قاشق غذاخوری آب شروع کنید و در صورت نیاز آب بیشتری به آن اضافه کنید) پوره گشنیز حاصل را با پودر برنج قهوه ای، عسل و صابون مایع در یک کاسه مخلوط کنید.

طرز استفاده ماسک شوینده عسل و گشنیز

همانند هر پاک کننده صورت با این ماسک خانگی نیز صورت خود را بشویید. از این ماسک شوینده می توانید برای شستشو روزانه همه انواع پوست استفاده کنید و تا ۷ روز نیز در یخچال نگه دارید.

ماسک ماست و گشنیز : برای پوست مستعد به آکنه

ترکیب خنک کننده گشنیز و خیار به همراه جو ضد التهاب سبب تسکین پوست های ملتهب و جوش دار می شود. در حالی که ماست تازه به کار رفته در این ماسک نیز به علت در برداشتن اسید لاکتیک به آن قدرت لایه برداری و روشن کنندگی پوست را می دهد.

مواد لازم برای ماسک ماست و گشنیز

۱ قاشق غذاخوری ماست ساده

۲ قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر یا آرد جو دوسر

یک چهارم فنجان گشنیز تازه

یک هشتم فنجان خیار تازه حلقه شده

طرز تهیه ماسک ماست و گشنیز

تمامی مواد را در مخلوط کن با یکدیگر میکس کنید تا ترکیب نرم و یکدستی ایجاد شود.

طرز استفاده ماسک ماست و گشنیز

ماسک حاصل را بر روی پوست صورت و گردن و پایین آن پخش کنید (این نواحی مرطوب و نم دار نباشند) دقت کنید تا از مناطق حساس مانند چشم ها و دهان دور بماند. برای ۲۰ دقیقه بگذارید بر روی پوست باقی بماند. سپس با آب ولرم بشویید و از مرطوب کننده استفاده کنید.

اسکراب بدن گشنیز و لیمو : مناسب برای پوست زبر

گشنیز و روغن نارگیل هر دو قابض کننده هستند از این رو به کوچک کردن منافذ پوست و ظاهر لطیف تر آن کمک می کند. در عین حال خاصیت اسیدیته آب لیمو نیز به لایه برداری سلول های مرده کمک می کند.

مواد لازم برای اسکراب بدن گشنیز و لیمو

یک چهارم فنجان گشنیز تازه

یک لیمو آب گرفته

یک چهارم فنجان روغن نارگیل خاص

نصف فنجان نمک دریایی تصفیه شده

طرز تهیه اسکراب بدن گشنیز و لیمو

گشنیز، آب لیمو و روغن نارگیل را در مخلوط کن با هم میکس کنید تا ترکیب نرمی بدست آید. سپس در یک کاسه کوچک بریزید و به وسیله یک قاشق با نمک دریا مخلوط کنید.

طرز استفاده اسکراب بدن گشنیز و لیمو

ماسک حاصل را با حرکات دایره شکل به آرامی بر روی بازوها، پاها و بدن خود بمالید سپس با آب ولرم بشویید و در ادامه می توانید در صورت لزوم از صابون یا پاک کننده بدن استفاده کنید. در صورت باقی ماندن اسکراب می توانید آن را تا یک هفته در یخچال نگه دارید.

ماسک دوغ و گشنیز : مناسب برای پوست های خشک

اسیدهای لاکتیک طبیعی در محصولات لبنی مانند دوغ به زدودن سلول های مرده و همچنین نرمی و لطافت پوست کمک می کند. عسل نیز به مرطوب نگه داشتن پوست و گشنیز به تسکین و آرام شدن پوست کمک می کند.

مواد لازم برای ماسک دوغ و گشنیز

۱فنجان گشنیز تازه

۲ فنجان دوغ

۱ قاشق غذا خوری عسل

طرز تهیه ماسک دوغ و گشنیز

گشنیز، دوغ و عسل را در یک مخلوط کن به مدت ۲ تا ۳ دقیقه ترکیب کنید. سپس ترکیب حاصل را از صافی عبور دهید تا تکه های بزرگ گشنیز جدا شود.

طرز استفاده ماسک دوغ و گشنیز

می توانید تمام مخلوط حاصل را در وان آب گرم بریزید و یا آن را در قالب یخ مکعبی فریز کنید و در بین هر ۲ یا ۳ بار حمام از ۲ تکه از آن در وان بیاندازید و به مدت ۳۰ دقیقه در آن غوطه ور شوید.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
روش برای پرپشت کردن ریش و سبیل | چگونه ریش و سبیل خود را پرپشت کنیم
روش برای پرپشت کردن ریش و سبیل | چگونه ریش و سبیل خود را پرپشت کنیم
رنگ موی سال 2018 | جدیدترین رنگ موهای سال 2018 | ترکیب رنگ مو 2018
رنگ موی سال 2018 | جدیدترین رنگ موهای سال 2018 | ترکیب رنگ مو 2018
رنگ موی فایر چیست | رنگ مویی که در باد قرمز می شود واقعی است؟ | رنگ موی فایر
رنگ موی فایر چیست | رنگ مویی که در باد قرمز می شود واقعی است؟ | رنگ موی فایر
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )