زمانی که ایلان ماسک (Elon Musk) در فکر درست کردن یک خودرو هوشمند یا یک پرتاب کننده موشک نیست، مطمئناً چیز دیگری ذهن او را به خود مشغول کرده است! هواپیما های الکتریکی!

 

ایلان، مؤسس تسلا موتورز (Tesla Motors) و اسپیس ایکس (SpaceX) در مصاحبه با Marketplace گفت باور دارد حمل و نقل آینده (شامل خودرو ها و هواپیما ها و کشتی ها و ...) بر پایه استفاده از انرژی الکتریکی خواهد بود.

 

در حال حاضر ماسک بر ایده ساخت هواپیماهای الکتریکی تمرکز کرده است. او در مصاحبه با Marketplace اعلام کرده طراحی بسیار جذابی از یک "جت الکتریکی با قابلیت بلند شدن عمودی از روی زمین" در ذهن دارد که "بسیار هیجان انگیز" خواهد بود. او همچنین ایده یک شرکت هواپیمایی با تکیه بر انرژی الکتریکی به طور کامل را نیز در مطرح کرده است.

 

این اولین باری نیست که ماسک علاقه خود به هواپیماهای الکتریکی را بیان می کند. در کنفرانس هوانوردی و فضانوردی (Aeronautics and Astonautics Centennial Symposium) پاییز سال قبل، ماسک به طور مشخص علاقه به ساخت یک هواپیمای الکتریکی فوق صوت را اعلام کرد و گفت با آن که خیلی دوست دارد این کار را انجام دهد ولی به احتمال زیاد، این کار چندان ساده نخواهد بود!

 

اگر ایده ماسک در نهایت به حقیقت بپیوندد، می تواند به بهبود و پیشرفت صنعت حمل و نقل هوایی کمک کند. طبق گزارش شوران حفاظت از محیط زیست (Natural Resourced Defense Council) حمل و نقل هوایی بیش از هر روش دیگری، آلودگی ایجاد می کند. طبق محاسبه آن ها جا به جایی هر تن محموله توسط هواپیما، 4.5 برابر ذرات جامد و 25 برابر نیتروژن دی اکسید بیشتری نسبت به حمل همان بار توسط کشتی تولید می کند.  

Supersonic Electric Airplane Next from Elon Musk 3ماسک به طور مشخص مدتی است که به ایده های الکتریکی فکر می کند. اختصاص زمان و انرژی و سرمایه گذاری بر روی خودروی های الکتریکی تسلا موتورز نهایتاً منجر به تولید مدل جدید سدان سری اس (Sedan model S) و اولین خودرو کاملاً مؤثر SUV (یا همان شاسی بلند) الکتریکی مدل ایکس شده است.

Supersonic Electric Airplane Next from Elon Musk 5علاوه بر تسلا موتورز، او همچنین بر ساخت دیوار های تولید نیرو (Powerwall) کار می کند که بتواند از آن ها به عنوان باتری های خانگی استفاده کند. این دیوار ها از صفحات خورشیدی تهیه می شوند تا بتوانند انرژی خورشیدی را جذب و انرژی الکتریکی آن را برای شارژ کردن باتری برای مصرف پس از تاریکی ذخیره کنند. همچنین یک کارخانه 5 میلیارد دلاری تولید باتری تسلا گیگافکتوری (Tesla Gigafactory) در نوادا در حال ساخت است.

Supersonic Electric Airplane Next from Elon Musk 6علی رغم علاقه زیادی ماسک به وسایل حمل و نقل و خانه های الکتریکی، راکت هایی که او برای اسپیس ایکس (SpaceX) تولید می کند توسط الکتریسیته کار نمی کنند. با آن که پرتاب کننده های راکت معدود هستند ولی زمانی که یک راکت به پرواز در می آید (Blast off) صدمات زیادی به محیط زیست وارد می کند. گاز های واکنش دهنده ناشی از آن باعث متلاشی شدن مولکول های لایه اوزون می گردند.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )